SUP Race

Sedamdesetak zaljubljenika u SUP daske natjecalo se danas u Voloskom

Marina Kirigin

VOLOSKO – Slovenka Maja Dolžan i domaći predstavnik Željko Srdoč – pobjednici su u elite konkurenciji SUP Race Volosko, međunarodne regate u veslanju na dasci što se održala u Voloskom.

U organizaciji Društva sportova na moru Volosko i caffe bara Vološćica na natjecanju se okupilo gotovo 70 sudionika iz Hrvatske i Slovenije koji su se nadmetali u elite i fun kategoriji, dok su djeca bila raspoređena po dobnim skupinama. U najprestižnijoj elite konkurenciji muškaraca drugo mjesto pripalo je Fernandu Kiriginu, a treći je bio Emilio Baćić.

Iza Dolžan, u konkurenciji elite – žene srebrnu medalju osvojila je Nataša Srdoč, a treća je bila Radmila Baćić. U najbrojnijoj fun konkurenciji do zlata je doveslao Andrej Matacin, drugi je bio Igor Tomažić, a treći Luka Matušić. Ana Bosak Veršić bila je najbrža u kategoriji fun-žene, iza nje plasirala se Petra Volf Žiković, a na treću stepenicu postolja popela se Nada Benko. Nino Baćić slavio je u konkurenciji dječaka od 8 do 14 godina, a kod djevojčica u istoj uzrasnoj kategoriji najbolja je bila Nika Petrović. Iza Nina Baćića plasirao se Raul Vedriš, a treći je bio Filip Obajdin. Drugo mjesto u konkurenciji djevojčica od 8 do 14 godina pripalo je Elei Belušić, a brončana je bila Marija Peršić.

Patrik Baćić pobijedio je u konkurenciji dječaka do 8 godina, iza njega plasirao se Frano Poropat, a treći je bio Marko Matošić. Stella Veršić najbrža je bila u konkurenciji djevojčica do 8 godina, iza nje ciljem je prošla Angelina Pavinčić, a treća je bila Gaia Tomažić.