Foto Ana Križanec
Zajedno s mrakom Opatiju je polako preplavila rijeka ljudi koji su uz piće, griz ili kameru upijali čarobnu atmosferu drugog vremena
povezane vijesti
Omiljen Opatijski festival svoje je finalne večeri napunio grad toliko da se jedva moglo disati, a kamoli prolaziti. Ljetnu vrućinu načas su gasili hladni kokteli, a noge su se onda ponovno grijale uz ples i pjesmu, jer samo jednom godišnje Opatija uplovi u po mnogočemu najljepša vremena prošlog stoljeća.
Ako ćemo govoriti o modi, automobilima, glazbi – teško se mogu nadmašiti desetljeća koja se najčešće vremeplovom posjećuju tijekom RetrOpatije.
Četrdesete, pedesete, šeždesete, ali bilo je nekih koji su odlučili proslaviti malo kasnija razdoblja pa je tako osim bezvremenskih točkica, grad blještao šljokicama, kovrčavim frizurama i ponekim kombinezonom.
Iako je već oko 19 sati glavna ulica grada bila prilično gužvovita, zajedno s mrakom Opatiju je polako preplavila rijeka ljudi koji su uz piće, griz ili kameru upijali čarobnu atmosferu drugog vremena.
Usluge šminkanja, frizure i odijevanja na licu mjesta bile su tu za one nespremne, a oni koji su iz ormara izvadili vintage odjeću, ili onu modernu prilagodili retro stilu, već su od početka večeri mogli uživati u selekciji DJ-eva, a kasnije i koncertima bendova.
Na repertoaru je bilo sve starije od 2000., iako bi neki rekli da su sada i nulte godine postale retro. Koje god desetljeće da vam je najdraže, tijekom RetrOpatije mogli ste ga osjetiti i posjetiti u najboljoj mogućoj atmosferi.