Uspjeh

Učenicima opatijske Ugostiteljske škole priznanja na natjecanjima u Ljubljani i na Braču

Aleksandra Kućel Ilić

Učenice u Ljubljani s mentoricom Majdom Šimunić / Foto UGOSTITELJSKA ŠKOLA

Srebrno priznanje dobile su učenice Antonija Meljančić i Marta Silić iz 4.1 razreda te Nataša Vučetić i Božana Tauković iz 4.2 razreda uz mentorstvo profesorice Majde Šimunić

OPATIJA – Na 19. srednjoškolskoj turističkoj tržnici »Več znanja za več turizma« u sklopu sajma Alpe-Adria održanoj u Ljubljani, učenice Ugostiteljske škole Opatija osvojile su srebrno priznanje. To su učenice Antonija Meljančić i Marta Silić iz 4.1 razreda te Nataša Vučetić i Božana Tauković iz 4.2 razreda uz mentorstvo profesorice Majde Šimunić. Tema je bila voda i zdravstveni turizam, a učenice su sudjelovale s filmom »Voda i zdravlje« – javili su iz opatijske Ugostiteljske škole.

Na otoku Braču održan je 17. Biser mora, najveće kuharsko natjecanje i festival gastronomije u regiji koji okuplja stotine sudionika iz zemlje i inozemstva. Timsko natjecanje učenika srednjih škola bilo je u konkurenciji 40 ekipa. Prvi put ove godine okušali su se u natjecateljskim boksovima i nastavnici ugostiteljskih škola i učilišta. Održano je i prvo individualno natjecanje juniora konobara (priprema i posluživanje tartar bifteka za 2 osobe i posluživanje crnog vina te flambiranje slatkog jela i posluživanje pjenušca), kao i natjecanja mladih barmena u kategoriji sinkronizirani koktel. Osim toga, organizirano je natjecanje dvočlanih školskih timova (konobar + kuhar) u kategoriji Chef’s table gdje se ocjenjivalo od pripreme jela do posluživanja gosta.

– U kuharskoj disciplini naši učenici Filip Kljukić i Lovro Šarić osvojili su treće mjesto uz mentoricu Ljiljanu Mikinac. U disciplini Chef’s table učenik konobar Ivan Petrović zauzeo je treće mjesto uz mentoricu Aleksandru Miljević, dok je u istoj disciplini učenik kuhar Paulo Jukić osvojio drugo mjesto s mentorom Markom Pađenom. Učenici Petrović i Jukić su u ukupnom poretku osvojili pehar za prvo mjesto.
Nastavnica slastičarstva Jasna Visković je u kategoriji mentora u disciplini Priprema Modernog jelo osvojila srebrnu medalju po broju bodova i prvo mjesto u ukupnom poretku – uz čestitke svim učenicima, mentorima i nastavnici Visković, zaključili su iz Ugostiteljske škole na čelu s ravnateljicom Sibilom Roth.