20. izdanje

Dva desetljeća sjajnog opatijskog festivala: Sve je spremno za jubilarni Liburnicon

Portal Novi list

Ove godine glavna tematska okosnica su – zmajevi. Posjetitelje očekuje niz predavanja, radionica i igara posvećenih tim mitskim bićima



Uoči jubilarnog 20. Liburnicona, organizatori su predstavili bogat i raznolik program koji ovog vikenda, 15. i 16. kolovoza, očekuje posjetitelje popularnog festivala znanstvene fantastike, fantasyja i geek kulture.


Program u petak, 15. kolovoza započinje u 17 sati i traje do ponoći, dok u subotu sve kreće od 13 sati dječjim programom, a nastavlja se regularnim sadržajem od 16 sati.


Ove godine glavna tematska okosnica su – zmajevi. Posjetitelje očekuje niz predavanja, radionica i igara posvećenih tim mitskim bićima.


Cosplayer Show




Među istaknutim predavačima su književnik Krunoslav Mikulan, koji će govoriti o međimurskim zmajevima, Nina Brnetić s predavanjem o zmajevima u video igrama te varaždinski novinar Kristijan Petrović, koji će obraditi povijest zmajeva kroz mitove i legende.


Na rasporedu su i brojne kreativne radionice poput izrade zmajskih rogova, “zmajskog berberijana” i “zmajskog bake-offa”.


Subotnji vrhunac programa bit će Cosplayer Show od 20 sati, s atraktivnim kostimima likova iz filmova, knjiga i videoigara, uz catwalk i performanse.


Posebno mjesto u programu zauzima predavanje počasnog gosta, poznatog astronoma Korada Korlevića, za koje je moguće kupiti posebnu ulaznicu po cijeni od 5 eura.



Dječji program donosi radionice izrade zmajskih krila, zmajskog vrta i mobila, pripovijedanje Margarete Perišić te dva predavanja ovogodišnjeg gosta Ivice Puljka o crnim rupama i mogućem postojanju vanzemaljaca.


Otpadnici i The Restless Sea


Glazbeni dio programa uključuje nastupe riječkog benda Otpadnici u petak i labinskog rock sastava The Restless Sea u subotu.


Organizatori ističu kako ove godine imaju čak dvadesetak motiviranih volontera svih dobnih skupina, koji će pomoći u svim segmentima održavanja festivala.


Cijene ulaznica iznose 10 eura za petak, 15 eura za subotu te 20 eura za oba dana. Posebne ulaznice za dječji program ili predavanje Korada Korlevića dostupne su po 5 eura.


“Očekujemo izvrsnu posjećenost i fantastičnu atmosferu. Bit će to događaj za pamćenje, dostojan našeg velikog jubileja,” poručili su organizatori, pozivajući sve ljubitelje fantastike i dobre zabave da im se pridruže na 20. Liburniconu.


Jubilej će biti obilježen i panelom “20 godina Liburnicona”, predstavljanjem monografije o 22 godine djelovanja udruge te retrospektivnom izložbom.


Sve detalje vezane uz festival možete saznati na službenim stranicama.