Marc Rosentahl s dresom Stjepana Radeljića / Foto Marinko Krmpotić
Marc je kupio "šesticu", dres Stjepana Radeljića
povezane vijesti
SELCE – Među one koji su se uključili u Armadinu dobrotvornu akciju kupnje dresova igrača Rijeke je i Marc Rosentahl, poznati njemački navijač Rijeke iz Selca gdje provodi znatan dio godine.
Marc je, kaže nam, rado izdvojio 350 eura i kupio dres Stjepana Radeljića, jednog od najboljih igrača Rijeke u protekle dvije sezone.
– Ja i supruga često sudjelujemo u dobrotvornim akcijama pa sam se odmah uključio u akciju Armade i kupio Radeljevićevu »šesticu«. Impesioniran sam njegovom igrom.
On igra pametno, borbeno i požrtvovno, a statistički pokazatelji su mu bili odlični. Dobio je tijekom prošle sezone 59 posto duela, a imao je 1656 dodavanja od kojih je dobro bilo čak 86 posto.
Uz to on odlično prati igru, a u paru s Majstorovićem bio je odlična kombinacija jer igra lijevom, a Ante desnom nogom. Žao mi je što je otišao, pogotovo jer za njega ništa nismo dobili, a želim mu svu sreću osim kad bude igrao protiv Rijeke.
U stvari, bilo bi mi draže da tu utakmicu ne igra, nego neka on lijepo dođe k nama na tribinu pa ćemo lagano popiti pivu i popričati, kaže Marc.
Za proteklu sezonu, odnosno najavu nove, kaže:
– Jako sam zadovoljan igrama i prezentacijom Rijeke u Europi te igrama do finala Hrvatskog kupa. No, u finalu smo bili jako loši, a nekoliko takvih loših nastupa imali smo i u HNL-u. I to nije dobro.
No, po dobrom ćemo pamtiti onih ludih 5:0 protiv Hajduka te nestvarnu 3:2 pobjedu u Kupu protiv njih. U novoj sezoni mora biti bolje. Nadam se da će gospodin Mišković ojačati momčad kvalitetnim igračima i ako tako bude mogli bismo biti kompetentni s Dinamom i Hajdukom u borbi za naslov. Ali, ako ne dođe nekoliko kvalitenih igrača, neće biti dobro – rekao nam je Marc.
Na pitanje što će biti s kupljenim dresom, kaže da Radeljićeva šestica ide u okvir na zid njegovog ureda u Njemačkoj.
– Odmah uz tekst iz Novog lista o meni i nekoliko odličnih fotografija s Rujevice s raznih utakmica, posebno s onih kad smo osvajali naslove prvaka, rekao je Marc.