Crikvenica majorette festival

Pet zlata za mažoretkinje iz Crikvenice i Selca

Robert Šimonović

Uspješne domaće natjecateljice na Crikvenica majorette festivalu u konkurenciji 11 timova

Šareni plesni kostimi, pozitivna energija, skladna plesna koreografija, umijeće baratanja štapom…, samo je dio onoga što se proteklog vikenda moglo doživjeti na Crikvenica majorette festivalu u crikveničkoj Gradskoj sportskoj dvorani.

Na drugom festivalu mažoretkinja uz domaće Mažoretkinje grada Crikvenice, Mažoretkinje Selce i KUD »Vatroslav Lisinski« iz Crikvenice, nastupile su i supetarske, pićanske, žminjske, pazinske i vodnjanske mažoretkinje, kao i mažoretkinje Općine Lupoglav, Rivijere Opatija te one iz Twirling kluba Viškovo.

Mažoretkinje iz 11 timova izvele su čak 111 koreografija u svim dobnim skupinama, od predškolskog do seniorskog uzrasta. Festival je održan u organizaciji Mažoretkinja grada Crikvenice te Alliance Majorette Adriatic saveza, koji okuplja timove Istarske i Primorsko-goranske županije.

Prvi dan festivala bio je rezerviran za radionice gimnastičko-plesnih tehnika pod vodstvom PD-a Klara Jet Set Rijeka i seminare trenerske škole Ama Saveza. Drugi dan protekao je u natjecateljskom duhu, a na natjecanju je najbrojniji bio crikvenički ogranak.

S područja grada Crikvenice i Vinodolske općine nastupile su mažoretkinje podijeljene u tri tima – Mažoretkinje grada Crikvenice (40 natjecatelja), KUD »Vatroslav Lisinski« (23) i Mažoretkinje Selce (5).

Poveznica sva tri tima je voditeljica Lidija Medek i trenerice Matea Jurčić i Zara Šnajdar, koje su sa svojim mladim Crikveničankama na natjecanju prezentirale 19 koreografija.

Koreografije Mažoretkinja grada Crikvenice i KUD-a »Vatroslav Lisinski« zaslužile su brojna priznanja i odličja. Dvije zlatne medalje osvojile su Mažoretkinje grada Crikvenice u juniorskoj kategoriji (12-14 god) za mini formaciju – štap moderni i tradicionalni.

Vrlo uspješan debitantski nastup imale su Mažoretkinje Selce. Tako je juniorka Antonija Petra Lončarić osvojila prvo mjesto za solo nastup s pom-ponom.

Seniorke Mažoretkinja grada Crikvenice – Anamarija Žilić, Ivana Udovičić i Katja Stipeč – također su osvojile zlato, i to u kategoriji duo/trio flag.

Polaznica trenerske škole Zara Šnajdar u kategoriji senior solo pom-pon za Mažoretkinje Selce osvojila je prvo mjesto, dok su mažoretkinjama s područja grada Crikvenice i Vinodolske općine pripale i brojne srebrne te brončane medalje.