Foto M. SMOLČIĆ
Umjesto obilaska klasične galerije, građani i gosti Gospića moći će, uz pomoć digitalne karte, krenuti u potragu za umjetničkim djelima postavljenima na različitim lokacijama u gradu. Na taj će način otkrivati radove lokalnih autora, ali i postati aktivni sudionici izložbe koja povezuje umjetnost, povijest i suvremenu tehnologiju
povezane vijesti
Ove godine će se povodom obilježavanja 170. obljetnice rođenja Nikole Tesle u Gospiću i Smiljanu organizirati brojne manifestacije. Gospić će dobiti novi kulturni sadržaj koji na inovativan način povezuje umjetnost, tehnologiju i identitet velikog znanstvenika i njegove rodne Like. Likovna udruga Lika i Turistička zajednica Grada Gospića zajednički organiziraju projekt “Teslinom stazom – Interaktivna urbana galerija”, jedinstvenu POP-UP izložbu koja gradske ulice Gospića pretvara u galerijski prostor pod otvorenim nebom.
Riječ je o inovativnom projektu koji posjetiteljima nudi sasvim drukčiji doživljaj izložbe. Umjesto obilaska klasične galerije, građani i gosti Gospića moći će, uz pomoć digitalne karte, krenuti u potragu za umjetničkim djelima postavljenima na različitim lokacijama u gradu. Na taj će način otkrivati radove lokalnih autora, ali i postati aktivni sudionici izložbe koja povezuje umjetnost, povijest i suvremenu tehnologiju.
Inspiraciju za projekt organizatori su pronašli upravo u maštovitom Nikoli Tesli, čije inovacije i danas nadahnjuju nove ideje i kreativne pristupe. Cilj projekta nije samo predstaviti umjetnička djela, već ponuditi novo iskustvo doživljaja grada te kulturnu baštinu približiti građanima i posjetiteljima kroz interaktivan koncept. Organizatori ističu kako žele poslati poruku o važnosti povezivanja tradicije i suvremenih tehnologija, stvarajući sadržaj koji će biti zanimljiv svim generacijama.
Interaktivna urbana galerija ujedno će dodatno obogatiti program obilježavanja 170. obljetnice rođenja Nikole Tesle, tijekom kojeg će Gospić ugostiti niz kulturnih, umjetničkih i zabavnih događanja posvećenih velikom izumitelju. Službeno otvorenje projekta “Teslinom stazom – Interaktivna urbana galerija” održat će se 9. srpnja u 19 sati na Trgu Stjepana Radića u Gospiću, kada će posjetitelji imati priliku među prvima krenuti u potragu za umjetničkim djelima i upoznati novu kulturnu atrakciju grada.