Međužupanijsko prvenstvo

Gospićanin Milan Rukavina opet briljantan u sportskom ribolovu na moru

Marin Smolčić

Doslovno je "pomeo" konkurenciju s ulovljenih 56 riba ukupne mase 4879 grama i tako zauzeo prvo mjesto

Rijeka je jučer i danas bila domaćin Međužupanijskog prvenstvo u ribolovu na moru iz usidrene brodice, kategorija U-21. Domaćin natjecanja bio je klub “3. maj” iz Rijeke, a samo natjecanje održano je neposredni ispred luke brodogradilišta.

Na natjecanju je sudjelovalo 48 najboljih hrvatskih ribolovaca, uz sustav natjecanja koji nalaže ribolov tijekom dva dana u trajanju od po pet sati.

Nakon prvog dana ribolova Milan Rukavina je zauzeo drugo mjesto, dok je drugoga dana doslovno “pomeo” konkurenciju s ulovljenih 56 riba ukupne mase 4879 grama i tako zauzeo prvo mjesto i postao pobjednik Međužupanijskog prvenstva.

Gospićanin Milan Rukavina član je KŠRM „Bura“ iz Karlobaga pa je još jednom dokazao i opravdao status reprezentativca Hrvatske u morskom ribolovu i najboljeg sportaša Ličko- senjske županije u 2022. godini.

U ovoj 2023.godini Milana očekuju još dva velika natjecanja: Državno prvenstvo u Korčuli te Svjetsko prvenstvo u Irskoj koje će se održati u prosincu.

Podršku ovom sjajnom sportašu pružaju njegov matični klub KŠRM “Bura” Karlobag, Savez za športski ribolov na moru Ličko-senjske županije, te naš proslavljeni nogometaš, još veći čovjek Miki Rapajić koji je sudjelovao u nabavci opreme za nadolazeće Svjetsko prvenstvo.