Lakši rad zakupcima

Instaliran novi sustav grijanja i hlađenja u mesnom paviljonu

P. N.



Dugogodišnji zastarjeli sustav hlađenja u drugom paviljonu riječke tržnice, zamijenjen je novim sustavom najmodrenije tehnologije hlađenja i grijanja, čime Rijeka plus d.o.o. nastavlja investicije u riječku tržnicu, unatoč mnogobrojnim izazovima s kojima se tržnice susreću.



Investicija je vrijedna 65 tisuća eura, te su radovi završeni u predviđenom roku. Mesni paviljon, ispunjen zakupcima koji uglavnom prodaju meso ali i ostale prehrambene proizvode, dobio je tako potpuno novi sustav hlađenja i grijanja, čime se poboljšavaju uvjeti rada zakupcima, a kupcima iskustvo kupnje postaje ugodnije, posebice u ljetnim mjesecima visokih temperatura.
Za postavljanje novog sustava, demontirano je više od 150 metara cijevi, cijela strojarnica i vodotoranj, te zastarjeli rashladni uređaji.
Prema izrađenom projektu, postavljen je profesionalni mono split sustav jačine 100 kW, s kompaktnim vanjskim i unutarnjim jedinicama te mlaznicama za daleki domet tretiranog zraka, koji omogućuje učinkovito hlađenje i grijanje prostora.