BOJE I MIRISI

Vrbovšćani uživali u Sajmu cvijeća: Šarene latice mame na kupnju

Danijela Mihelčić

Sve je prošlo više nego odlično, to je naš prvi sajam, ali sudeći po komentarima bit će toga i iduće godine jer smo spojili ugodno i korisno, rekla je ravnateljica Gradske knjižnice I.G.K. Vrbovsko Gordana Vučinić



Na području grada Vrbovskog uspješno je organiziran prvi sajam cvijeća. Vrbovsko je i dosad imalo slične manifestacije no zvanično i službeno ovoga puta organizirali su pravi proljetni sajam cvijeća gdje je naravno u fokusu bilo cvijeće, ali i bogati program primjeren za sve dobne generacije.


Svi zadovoljni


Oni koji su iskoristili jutro za nabavu novih sadnica, ali i cvjetnih dekoracija mogli su nešto novo i naučiti o samoj sadnji cvijeća zahvaljujući zanimljivom predavanju “Floressa designa”. Od ostalih izlagača nazočni su bili Cvjećara Sara, Cvjetni centar Nena, Happy place i OPG Franjo Hrdalo, a za glazbeni dio zaslužan je bio lokalni DJ Max Dee Jay. Ravnateljica Gradske knjižnice I.G.K. Vrbovsko Gordana Vučinić kazala je da je jako zadovoljna prvim sajmom.


– Sve je prošlo više nego odlično, to je naš prvi sajam, ali sudeći po komentarima bit će toga i iduće godine jer smo spojili ugodno i korisno. Ovim putem zahvaljujem svima što su bili dio ove priče te se veselimo i nastavku iduće godine, a naravno i Gradu Vrbovskom koji su nam i inače ogromna podrška, poručila je Gordana Vučinić, ravnateljica Gradske knjižnice ”Ivana Gorana Kovačića” Vrbovsko pojasnivši da je do same ideje došla spontano zahvaljujući jednom krivom telefonskom pozivu.




Zadovoljan je bio i gradonačelnik Vrbovskog Dražen Mufić koji je i sam posjetio manifestaciju te je pritom istaknuo da sada njihova knjižnica ima poseban i prigodan prostor za razna druženja, da je centar određenih zbivanje te da je posjećenost sajma pokazala kako je potrebno održavati ovakvu vrstu sajma, pogotovo kada se vidi koliko ljudi ulažu truda u uređenje svojih kuća i okućnica.


Lijepo događanje


– Kako su lijepo uređene okućnice i vrtovi, žitelji stvarno trebaju ovakva zbivanja na našem području. Svi su mogli na licu mjesta dobiti upute i savjete kako se brinuti o cvijeću, rekao je gradonačelnik Vrbovskog Dražen Mufić.


Stručna suradnica u uredu gradonačelnika Vrbovskog Tatjana Kušić naglasila je da su posjetitelji mogli uživati u prekrasnom danu, bogatoj ponudi te da je suradnja između grada i knjižnice od kada je otvorena uvijek plodonosna, prepuna aktivnosti te da se prostor knjižnice koristi za brojna događanja poput sajma cvijeća. Na kraju je poučila da su planovi veliki te da će aktivnosti biti pregršt, pohvalila je mještane kako uređuju svoje okućnice poručivši da se posebna pažnja pridodaje uređenju grada Vrbovskog te da je cilj da naravno u tom tonu i da nastave.