Koncert

U nedjelju u Delnicama izvedba Mozartove Krunidbene mise

Marinko Krmpotić



Povodom 1100. obljetnice Hrvatskoga Kraljevstva i krunidbe kralja Tomislava Grad Delnice i Ogranak Matice hrvatske u Delnicama organiziraju ove nedjelje u Župnoj crkvi sv. Ivana Krstitelja koncert na kojem će biti izvedena Mozartova Krunidbena misa KV 317 u C-duru.


Koncert koji počinje u 18 sati okupit će vrlo kvalitetne izvođače, točnije Ženski zbor Sklad iz Bakra i Vokalnu ženska skupinu Zvir iz Jelenja, a uz spomenutu Krunidbenu misu bit će izvedeni i Ave Maria (Ivan pl. Zajc) te Zbor Hrvatica (Vatroslav Lisinski).


Kao solisti će nastupiti Vanja Zelčić (sopran), Lora Pavletić (mezzosopran), Marko Fortunato (tenor) i Slavko Sekulić (bas), dirigirat će Nada Matošević Orešković, a korepetitor će biti Davor Juretić.