Plivačice i plivači fužinskog SRD-a Viševica prvaci su Hrvatske u podvodnoj orijentaciji

Marinko Krmpotić

Plivači SRD-a Viševica prvaci su Hrvatske / Foto Saša Miloš

Jedanaest medalja ostalo u Fužinama

Plivači fužinskog SRD-a Viševica prvaci su Hrvatske u podvodnoj orijentaciji i to i u muškoj i u ženskoj konkurenciji. Naime, na natjecanju kojem su domaćin bile baš Fužine, točnije jezero Lepenica, članovi Viševice osvojili su najviše bodova te tijumfirali na 32. Državnom prvenstvu u podvodnoj orijentaciji.

Najbolju potvrdu kvalitete goranski su podvodni orijentacisti potvrdili osvajanjem čak 11 medalja. U kategoriji reperi Iris Despotović osvojila je zlato i postala prvakinja Hrvatske, a drugo mjesto u svojim su kategorijama zauzeli Tin Miloš i Saša Miloš koja je i u disciplini M-kurs došla do medalje i to one brončane.

U disciplini paralel Fužinarci su uzeli čak četiri medalje – do srebra su »doronili« Iris Despotović i Tin Miloš, a broncu su osvojili Fran Žagar i Saša Miloš.

Napokon, u disciplini zvijezda naslove državnih prvaka osvojili su Patrick Liker i Iris Despotović, a do brončanog odličja došla je Saša Miloš.

Uz 32. Državno prvenstvo Fužine i Lepenica bile su i mjesto održavanja 7. Državnog prvenstva s disalicama za djecu te Finala Internacionalnog kupa u podvodnoj orijentaciji, a održan je i već sedmi Kamp podovne orijentacije u kojem se okupilo devedesetak sudionika, što natjecatelja, šta organizatora i sudaca.

Na državnom prvenstvu s disalicama medaljom se okitila Dora Štimac u kadetskoj konkurenciji. Ostala ekipa pripomogla je da ženska ekipa Viševice osvoji treće mjesto te isto tako i u ukupnom poretku.

U finalnoj utrci Internacionalnog kupa Iris Despotović pobijedila je u disciplini reperi, u disciplini zvijezda bila je druga, a isto je uspjelo i Patriku Likeru, dok su brončana odličja plivači Viševice osvojili u paralelu (Iris Despotović), M-kursu (Saša Miloš) i reperima (Saša Miloš).

Nakon četiri održana natjecanja (Njemačka, Češka, Mađarska i finale u Hrvatskoj) Viševica je vrlo uspješna u ženskoj konkurenciji gdje je Saša Miloš osvojila četvrto mjesto, Iris Despotović je osma, Petra Vančina četrnaesta te Anika Kauzlarić 49-a u konkurenciji 56 natjecateljica.

U muškoj konkurenciji u ukupnom poretku od 62 natjecatelja Tin Miloš zauzeo je odlično peto mjesto, Fran Žagar 22. te Patrick Liker 26. mjesto.

Višednevno druženje podvodnih orijentacista održavalo se pod pokroviteljstvom Općine Fužine, KTD-a Fužine, Primorsko-goranske županije, Hrvatskog ronilačkog saveza, Hrvatskog olimpijskog saveza te Zajednica tehničke kulture.