Natjecanje šumara

Goranski sjekači imali vrlo zapažen nastup na državnoj smotri u Vinkovcima

Marinko Krmpotić

Predstavnici Uprave šuma podružnice Delnice osvojili su vrlo dobro šesto mjesto u konkurenciji 67 natjecatelja iz svih 17 uprava šuma podružnica Hrvatskih šuma. Pojedinačno je Nedeljko Tomašinjak bio sedmi, Željko Štefančić 21., a Željko Babić 36.

DELNICE – Sasvim solidan nastup na državnom prvenstvu radnika sjekača održanom u Vinkovcima imali su predstavnici Uprave šuma podružnice Delnice koji su na natjecanju koje je okupilo 67 natjecatelja iz svih 17 uprava šuma podružnica Hrvatskih šuma te goste iz Slovenije i Mađarske, osvojili vrlo dobro šesto mjesto s 3.924 boda. Pobijedila je ekipa Uprave šuma podružnice Zagreb s 4.699 bodova, druga je ekipa Vinkovaca s 4.632 boda, dok su broncu osvojili sjekači iz Koprivnice s 4.415 bodova.

Zlato u Zagreb

Od goranskih sjekača ukupno najbolji plasman ostvario je Nedeljko Tomašinjak (Šumarija Vrbovsko), koji je s 1.527 bodova osvojio sedmo mjesto, Željko Štefančić (Šumarija Lokve) je s 1.295 bodova zauzeo 21. mjesto, a 36. mjesto s 1.102 boda pripalo je Željku Babiću (Šumarija Lokve).

Ukupni pojedinačni pobjednik je Predrag Šolaja iz Zagreba s 1.597 bodova, drugo mjesto je osvojio Ante Zadro iz Vinkovaca s 1.587 bodova, dok je treće mjesto pripalo Mihaelu Dobenku iz Uprave šuma podružnice Nova Gradiška s 1.576 bodova. Nedeljku Tomašinjaku do pojedinačne brončane medalje nedostajalo je samo 50 bodova. Po disciplinama je Tomašinjak osvojio dvije brončane medalje, i to u najbržoj disciplini okretanje vodilice i u najzahtjevnijoj disciplini obaranje stabla. Nedeljko je vodilicu okrenuo za 13,59 sekundi, dok je kod obaranja stabla smjer obaranja imao samo 6 cm pomaknut od centra.

Svaka uprava šuma podružnica imenovala je i dva suca za državno prvenstvo u Vinkovcima, a to su iz Uprave šuma podružnice Delnice bili Dražen Domitrović, revirnik iz šumarije Vrbovsko, i Dražen Tomić, zaposlenik Proizvodnog odjela Uprave šuma podružnice Delnice. Pored njih na prvenstvu je sudjelovao i Darko Štimac, tajnik Županijskog skijaškog saveza, kao mjeritelj vremena na disciplini okretanje vodilice.

Kako nam je rekao Dražen Tomić, državno prvenstvo sastoji se od pet disciplina – okretanje vodilice, kombinirani prerez, precizno prepiljivanje, obaranje stabla i kresanje grana.

Puna podrška

– Naša tri sjekača zaslužila su nastup najboljim rezultatima ostvarenim na izlučnom natjecanju Uprave šuma podružnice Delnice održanom u Park- šumi Golubinjak. Na prvenstvu ih je vodio Željko Samaržija, zaposlenik Odjela za uređivanje, a cijelo natjecanje vodio je Milivoj Diklić, zaposlenik u Direkciji Hrvatskih šuma. Uprava šuma podružnica Vinkovci odlično je organizirala ovo natjecanje, kao i sva druga događanja vezana za natjecanje, od smještaja, prehrane, druženja i svega ostaloga, a voditeljica Uprave šuma podružnice Delnice Ivana Pećnik Kastner i rukovoditeljica Proizvodnog odjela Maja Bolf pružile su punu podršku ekipi delničkih sjekača i svima koji su sudjelovali u pripremama i realizaciji ovoga projekta, od izlučnog natjecanja u Golubinjaku pa sve do cjelodnevnog bodrenja ekipe na doslovno vrućem suncem obasjanom borilištu u Vinkovcima – prenio nam je svoje dojmove Tomić.