Velik uspjeh

Fužinska Viševica osvojila čak dvanaest medalja na kadetskom prvenstvu

Marinko Krmpotić

Foto Saša Miloš

Dvanaest medalja te drugo mjesto ukupno u mlađoj kadetskoj ženskoj konkurenciji te u ukupnom poretku mlađih kadeta treće mjesto, rezultati su koji već ovog proljeća najavljuju nove uspjehe fužinskog SRD-a Viševica, govori nam njihova predsjednica i voditeljica Saša Miloš koja posebno ističe da je prije samo dvije godine, ponajprije zbog posljedica COVID situacije i nemogućnosti djece za treniranjem na bazenu, SRD Viševica nastupio na kadetskom prvenstvu sa samo četiri mlađe kadetkinje.

– No, prošle godine smo osnovali novu ekipicu koja je nastupila na kadetskom prvenstvu s ciljem isplivati do kraja i dati sve od sebe. Nastupili smo ove godine sa 16 plivača koji su osvojili 12 medalja te osvojili drugo mjesto ukupno u mlađem uzrastu kadetske ženske konkurencije te u ukupnom poretku mlađih kadeta treće mjesto.

Kadetkinje su osvojile četvrto mjesto, a za tri boda »pobjeglo« im je treće mjesto, odnosno drugoplasirani su od njih bili bolji za samo šest bodova! Dakle, opet smo u vrhu!

Najuspješnija je ovom prigodom bila početnica Meri Šimunović koja je treća najbolja početnica u Hrvatskoj s osvojenim zlatom na 400BF, srebro na 100BF i broncom na 50BF. Emili Vukelić je u mlađe kadetskoj konkurenciji osvojila srebro na 400 PP i 800PP te broncu na 200PP.

Adriano Krpan, početnik, osvojio je srebro na 100PP te broncu na 200i 400BF. Emily Mance u kategoriji početnica je osvojila broncu na 400PP. U kategoriji kadetkinja, na 800 PP Dora Štimac je osvojila broncu.

Ženska štafeta 4×50 PP u konkurenciji početnika osvojila je srebro u sastavu Kaja Pavković, Meri Šimunović, Tina Tatalović i Emily Mance. Pri skupljanju bodova za klub uz spomentue plivače pomogli su još i kadetkinje Paulina Vukelić, Marina Trbović, Barbara Marković, Petra Križ, mlađe kadetkinje Antonija Frković, Barbara Bregovac te početnice Karla Kezele i Nicol Orešković – rekla je Saša Miloš.