Branimir Tomurad, Krešimir Macan i Juraj Majstorović.
povezane vijesti
Nešto drukčija bila je ovotjedna »Špica s Macanom«, ovaj put se malo odmaknuvši od uobičajenih tema. Riječ je o sponzoriranoj emisiji napravljenoj u suradnji s Porsche centrom u Zagrebu.
O električnim autima i Porscheu su s Krešimirom Macanom razgovarali novinar najgledanije auto-moto emisije u Hrvatskoj »Automarket« Branimir Tomurad i Juraj Majstorović, direktor u IT sektoru i magistar glazbe.
Macan je rekao kako Porsche ima dugu povijest sportskih automobila, od kojih su mnogi dio pop kulture. Novi modeli unose sportski duh u poslovnu klasu, postavljajući nove standarde, dodajući kako poslovne modele Porschea – poput Macana i Cayena – sve češće vidimo i na našim cestama te da se električnog Macana u ograničenoj ponudi može voziti već za 700 eura mjesečno. To je, kaže, kada govorimo o odnosima u tom svijetu nevjerojatno – ali istinito. Porsche je proširio svoju ponudu na SUV i električne modele kako bi odgovorio na trendove tržišta, s tim što električni automobili poput Macana nude sličan sportski doživljaj vožnje, kao i modeli s unutarnjim izgaranjem.
Tomurad kaže kako je poanta u tome da premium automobil premium brenda koji želite voziti, trebate ozbiljno dobro plaćati. A Porsche ima ponudu u kojoj date 15.000 eura polog, vozite operativni leasing i za 700 eura mjesečno koristite i vozite Macan tri godine, rekao je. »Nakon toga ga vratite i vaša nikakva briga više nije pad vrijednosti automobila. Imate, naravno, neke dodatne obveze, kao što su servis, trošak osiguranja i slično, kao i sa svakim automobilom.
No generalno, ta ponuda za sve ljude koji inače voze premium automobile, koji koštaju oko 1.000 – 1.500 leasinga eura mjesečno, u principu znači da pozitivno klimaju glavom na to«, smatra. Macan pojašnjava kako ispadne 1.200 eura mjesečno fiksan trošak auta, kad se i polog podijeli na 36 mjeseci. Znači, tih 15.000 pologa plus vožnja 700 eura puta 36 mjeseci, što je 25.200, i kad to zbrojiš, dobiješ ukupan iznos oko oko 40.000 eura, kaže.
Tomurad zaključuje kako je generalno taj iznos vrlo malen, s tim što za automobil koji vozite na leasing morate platiti kasko osiguranje. Macan kaže kako to nikako nije jeftin kasko, no dodaje kako se na osiguranju i na ljudima ne štedi.
On smatra da električni automobili nisu zamjena za automobile s unutarnjim izgaranjem, već novi svijet za sebe te da Porsche uspješno prenosi sportski duh i eleganciju na električne modele.
Cijeli tekst pročitajte na portalu Pogled.hr