
Reuters
Na snimci se vidi papa Lav XIV. kako izgovara molitvu pred članovima Kardinalskog zbora s oltara
povezane vijesti
- Vladavina Pape Lava XIV započinje u nedjelju 18. svibnja inauguracijskom misom u Bazilici svetog Petra
- Uzinić: Vjerujem će novi Papa biti lav koji će se znati nositi s izazovima, ali da će to činiti na Kristov način, nikoga ne odbacujući
- Papa Lav XIV na svojoj prvoj misi molio da Crkva bude svjetionik za “mračne noći ovog svijeta”
Iako to nije uobičajeno po prvi puta se dogodilo da je Vatikan objavio snimku koja prikazuje kako novoizabrani papa Robert Prevost pozdravlja 133 kardinala koji su ga izabrali u unutrašnjosti Sikstinkse kapele.
Papa je u Sikstinskoj kapeli nekoliko sati nakon što su ga kardinali izabrali drugog dana konklave izrazio svima zahvalnost.
Na snimci se vidi papa Lav XIV. kako izgovara molitvu pred članovima Kardinalskog zbora s oltara, nakon čega se povlači na privatnu molitvu. Snimka pokazuje i kako se s osmijehom rukuje s kardinalima.
Pope Leo XIV embraces each of the Cardinal electors just after he accepts his election to become the 267th Pope. pic.twitter.com/0cP28r7mam
— Vatican News (@VaticanNews) May 8, 2025