
Greta Thunberg u autobusu s ostalim uhićenicima / Reuters
povezane vijesti
- Dobrano pijanog vozača koji je zbog prebrze vožnje udario u kameni zid uhitili i zadržali na otriježnjenju
- Bez kacige i položenog vozačkog ispita pokušao pobjeći policiji. Vozio po ulicama i makadamskim putevima
- Alkoholizirana udarila pješaka pa pobjegla s mjesta nesreće. Vozačka dozvola joj istekla, a auto tehnički neispravan
Policija je u subotu na prosvjedima održanim u Haagu privela klimatsku aktivistkinju Gretu Thunberg, objavili su mediji.
Lokalna policija Gretu je ukrcala u autobus zajedno s ostalim prosvjednicima koji su pokušali blokirati glavnu autocestu prema Haagu.
Thunberg se pridružila prosvjedu više stotina aktivista, a privedena je u trenutku kad se priključila skupini od stotinjak ljudi koja je pokušala blokirati autocestu A12.
Aktivisti su u proteklih nekoliko mjeseci više desetaka puta pokušali blokirati istu autocestu, tražeći pritom ukidanje svih subvencija za korištenje fosilnih goriva.
Na prethodnim prosvjedima policija je privedene prosvjednike odvezla u drugi dio grada, no ubrzo su pušteni bez dodatnih posljedica.
U subotu lokalna policija nije bila dostupna za komentar.