Foto REUTERS/Susana Vera
Službeno se kao ozlijeđeno vode 123 osobe, od toga je 31 i dalje u bolnici
povezane vijesti
Broj poginulih u teškoj željezničkoj nesreći na jugu Španjolske porastao je na 45 nakon što su tijela još dvojice muškaraca pronađena u olupini, izvijestila je u četvrtak regionalna vlada Andaluzije.
Vjeruje se da su muškarci dvije osobe koje su se i dalje vodile kao nestale nakon nesreće, koja se dogodila kad su se dva brza vlaka sudarila blizu Adamuza u nedjelju navečer. Tek treba doći do službene identifikacije tijela koju će provesti Institut za forenzičku medicinu u Cordobi.
Olupinu vlaka i dalje se pretražuje za slučaj da ima još žrtava.
Službeno se kao ozlijeđeno vode 123 osobe, od toga je 31 i dalje u bolnici. Šest osoba nalazi se na intenzivnoj njezi, prenijele su na X-u andaluzijske hitne službe. Nijedna osoba nije u životnoj opasnosti.
Ovo je prva nesreća brzih vlakova u Španjolskoj koji voze ondje od 1992. godine.
Vlak na putu iz Malage prema Madridu vozio je brzinom od 205 kilometara na sat kada su mu zadnja tri vagona iskliznula s pruge i prešla na susjedni kolosijek. U tom trenutku je iz suprotnog pravca naišao drugi vlak iz Madrida pri brzini od 210 kilometara na sat.
Do sudara pored mjesta Adamuz došlo je na ravnom području, a oba vlaka vozila su manje od dopuštenih 250 kilometara na sat.