Ilustracija / Foto Boris Scitar/PIXSELL
44-godišnjak se tereti da je 26. travnja 2023., pucnjem iz lovačke puške, usmrtio nizozemskog ovčara starog osam godina
povezane vijesti
- Slučaj Hrvatskog radija Otočac: Za Sve svete upalite svijeće i položite poneki cvijetak ispred ulaza u HRO
- Potpisani ugovori vrijedni 952 tisuće eura za prijevoz učenika osnovnih škola u Ličko-senjskoj županiji
- U Gospiću obilježena 33. obljetnica 9. gardijske brigade “Vukovi” i Motorizirane bojne Vukovi
Općinsko državno odvjetništvo u Gospiću podiglo je optužnicu protiv 44-godišnjaka koji se tereti da je u travnju ove godine, na širem području Otočca, iz obijesti ubio psa.
Prema optužnici, 44-godišnjak se tereti da je 26. travnja 2023., pucnjem iz lovačke puške, usmrtio nizozemskog ovčara starog osam godina.
Prema Kaznenom zakonu RH, za počinjenje kaznenog djela ubijanja ili mučenja životinja predviđena je kazna zatvora u trajanju do jedne godine.