Zrakoplov je bio bez putnika i nitko od članova posade nije ozlijeđen, navode iz Zračne luke te dodaju da nije bila proglašena pripravnost za izvanredne situacije (emergency) u zračnoj luci.


Sukladno proceduri u ovakvim događajima, prvo je bilo potrebno obaviti očevid i istragu, a nakon toga, pristupilo se procesu izvlačenja zrakoplova. S obzirom na to da se oštećeni zrakoplov zaustavio na zemljanom terenu uz rub uzletno-sletne staze, procedura izvlačenja bila je kompleksna i zahtijevala je upotrebu specijalne opreme i dodatno vrijeme, kako ne bi došlo do dodatnog oštećenja zrakoplova, navode.




Iz Zračne luke Franjo Tuđman napominju da su opremljeni s potrebitom tehničkom opremom, koja je i korištena u ovom slučaju. Inače, u ovakvim situacijama postupa se prema propisanoj proceduri koja uključuje asistenciju i koordinaciju s vanjskim službama, pa stoga ovim putem zahvaljuju Javnoj vatrogasnoj postrojbi Velike Gorice na koordinaciji i asistenciji.


“Tijekom zatvorenosti zračne luke ukupno je otkazano 59 letova: 28 odlaznih i 31 dolaznih letova. Od jutra je promet normaliziran i odvija se prema redu letenja. Međunarodna zračna luka Zagreb izražava žaljenje putnicima zbog neugodnosti koje su pretrpjeli uslijed ovog događaja. Sigurnost putnika, djelatnika i svih korisnika zračne luke naš je apsolutni prioritet i upravo zato poduzimamo sve potrebne mjere kako bismo je održali na najvišoj razini”, poručuju iz zagrebačke zračne luke.