Parcela na Čiovu

Zemljište u vlasništvu Kerumove tvrtke u stečaju ide na bubanj po samo 79 eura po kvadratu

Hina

Foto Milan Sabic/PIXSELL

Foto Milan Sabic/PIXSELL

U sklopu unovčavanja Kerumovih nekretnina nedavno su obavljeni i oglasi za prodaju spremišta u Zadru



Trgovački sud u Splitu zaprimio je procjembeni elaborat vrijednosti zemljišta Keruma d.o.o. u stečaju prema kojem je vrijednost 369 četvornih metara parcele u Okrugu na Čiovu procijenjena na 29.302 eura, odnosno 79,41 eura po kvadratu.


“Predmetna nekretnina u naravi predstavlja zapušteno zemljište”, ističe se u dopisu sudskog vještaka te dodaje da do tog građevinskog zemljišta nije omogućen ni kolni pristup.


Procjena vrijednosti uslijedila je nakon nedavnog dopisa stečajne upraviteljice Keruma d.o.o s popisom svih dosad prodanih nekretnina u ukupnom iznosu od 8,4 milijuna eura, kao i popisom još sedam neunovčenih nekretnina trenutačno procijenjene vrijednosti od oko 400.000 eura.




U dopisu stečajne upraviteljice Natalije Mladineo navedeno je da je prodano 17 nekretnina od kojih je ”na bubnju” za najveću cijenu od 1,53 milijuna eura unovčena poslovna zgrada – robna kuća u Zadru, a slijedi kompleks Šumski dvor u zagrebačkoj elitnoj četvrti Cmrok koji je unovčen za 1,51 milijun eura te 2021. predan u vlasništvo zagrebačkom poduzetniku Ivanu Čermaku.


U izvješću se navodi i još sedam Kerumovih neunovčenih nekretnina među kojima su građevinsko zemljište u Lori nedavno procijenjene vrijednosti od 136.928 eura, te zemljište u Supetru, poslovni prostor u Gružu, spremišta u Zadru te oranica i pekara u Drnišu. Za zemljišta na Čiovu i u Starom Gradu na Hvaru tada još nije bila završena procjena vrijednosti.


U sklopu unovčavanja Kerumovih nekretnina nedavno su obavljeni i oglasi za prodaju spremišta u Zadru za koje će se pisane ponude otvarati na ročištu zakazanom 6. listopada. U dnevnom tisku i na sudskim stranicama oglašena je prodaja četiri spremišta od ukupno desetak kvadrata koja će se prodavati po početnim cijenama od 2289 do 2522 eura.


Nekretnina će se prodavati u stečajnom postupku prikupljanjem pisanih ponuda. U slučaju da dva ili više ponuditelja daju jednaku pisanu ponudu provest će se javna dražba po načelu ”tko da više”, a prodaja se obavlja po načelu ”viđeno-kupljeno”, što isključuje sve naknadne prigovore kupca.