Trnjanski kresovi

VIDEO Orešković i Peović stale pred Keleminca i prosvjednike: 'Šaljem im poljupce, kontra njihove mržnje'

P. N.

Screenshot Facebook

Screenshot Facebook

Saborska zastupnica objavila je na svojem Facebook profilu snimku trenutka u kojem je došla do ograde i stala ispred prosvjednika



Uz jak policijski nadzor i najmanje tri privođenja, Trnjanski kresovi zapaljeni su u subotu na Savskom nasipu na manifestaciji pod pokroviteljstvom Grada Zagreba, u povodu obilježavanja 81. godišnjice oslobođenja Zagreba i Dana pobjede nad fašizmom. Na mjesto održavanja tijekom poslijepodneva stigla je skupina prosvjednika, predvođena Draženom Kelemincem, a između njih i sudionika manifestacije bila je raspoređena policija te postavljena zaštitna ograda.


“Ne damo vam Hrvatsku, bando komunistička” te “Zapamtite Vukovar, neki su od transparenata koje su nosili prosvjednici.


Saborska zastupnica Dalija Orešković objavila je na svojem Facebook profilu snimku trenutka u kojem je došla do ograde i stala ispred prosvjednika, mašući im. U jednom joj se trenutku pridružila i Katarina Peović iz Radničke fronte, uzvikujući “Smrt fašizmu, sloboda narodu”.





“Evo Dalije. Doći ćemo ti ponovno pred stan. Prvo Dežuloviću, a onda i tebi”, poručio je Kelemenec, pa počeo uzvikivati “Crvena bando”.


“Nemoj otići Dalija, evo pustit ćemo ti Čavoglave”, dodao je.


“Izašla sam im ususret kada su me prozivali i počeli najavljivati nove prosvjede, počevši od Borisa Dežulovića pa nadalje. Da im u ime pristojne Hrvatske pošaljem poljupce, kontra njigove mržnje. Zagreb je danas rekao svoje”, napisala je uz objavu video snimke Orešković.


Gradonačelnik Tomislav Tomašević u izjavi novinarima podsjetio je da su Trnjanski kresovi kao tradicija obnovljeni prije 12 godina, a ne za vrijeme njegova mandata. “To je bilo sedam godina prije nego što sam uopće postao gradonačelnik i nije bilo godinama nikakvih protuprosvjeda, nikome to nije smetalo. Ja pitam zašto?”, rekao je.