Foto V. Sitnica / Zadarski list
Ranije je najavljeno kako će radno vrijeme ugostiteljskih objekata od ponedjeljka biti od 6 do 22 sata, a dopušten će biti samo rad na otvorenom
povezane vijesti
- Na ljudima prvi put testirano cjepivo koje je u potpunosti osmislila – umjetna inteligencija
- Novi uvid u tzv. dugi COVID: “Zombi ostaci” koronavirusa napadaju i ubijaju imunološke stanice
- Gripa, covid ili prehlada? Simptomi su često slični, ali evo kako možete razlikovati koja infekcija je u pitanju
Iako je prvotno objavljeno da na terasama ugostiteljskih objekata koje počinju raditi od ponedjeljka neće smjeti svirati glazba, odluka je sinoć ipak promijenjena.
Udruge glazbenika i ugostitelja postigle su dogovor sa Stožerom te je dozvoljena glazba, uz uvjet da ne bude preglasna, doznao je Večernji list. Očekuje se da će danas biti objavljeno više detalja o ovom dijelu odluke, uključujući i limitiranje decibela.
Ranije je najavljeno kako će radno vrijeme ugostiteljskih objekata od ponedjeljka biti od 6 do 22 sata, a dopušten će biti samo rad na otvorenom. Na terasama s pleksiglasom moraju se osigurati otvori kako bi zrak strujao, a razmak između stolova mora biti minimalno tri metra, kako bi se među gostima osigurala razdaljina od metar i pol.
Toaleti će se smjeti koristiti uz maske, a na ulazu treba biti istaknuto dezinfekcijsko sredstvo.
Popuštaju se mjere vezane i za sport – dvorane u kojima su treninzi moraju biti provjetravane, najveći broj osoba ne smije biti viši od jedne osobe na 20 četvornih metara dvorane, a trenirati se mogu samo beskontaktni sportovi.
Produljuju se mjere vezane uz javni prijevoz, ograničenja prelaska granice, te mjere za trgovine i trgovačke centre. One ostaju na snazi najmanje do 15. ožujka. Na snazi ostaje i zabrana javnih događaja i okupljanja s više od 25 osoba.