Susreti Političke Akademije HNS-a

Štromar: Reformski procesi u Hrvatskoj moraju ići brže

Hina

Foto Davor Javorovic/PIXSELL

Foto Davor Javorovic/PIXSELL

Za reformu obrazovanja tako je kazao da od jeseni ulazi u sve škole kao i da je ministrica obrazovanja Blaženka Divjak prva ministrica u povijesti koja je reformu obrazovanja uvela u učionice.Za svoj resor graditeljstva i prostornog uređenja naveo je da su reformski procesi i projekti poput subvencioniranih stambenih kredita, POS-ovih stanova i energetske obnove, rezultirali brojkom od čak 20.000 mladih koji neće iseliti i svoj će dom imati u HrvatskojSVETI MARTIN NA MURI Potpredsjednik Vlade i ministar graditeljstva i prostornog uređenja te potpredsjednik HNS-a Predrag Štromar poručio je u nedjelju kako reformski procesi u Hrvatskoj moraju ići brže, hrvatski građani moraju znati što od Vlade mogu očekivati do kraja mandata, a uvjeren je i kako njegova stranka u vladi radi dobar posao.


Štromar je to rekao u Svetom Martinu na Muri, gdje se okupilo oko dvije tisuće članova stranke na 13. po redu susretima Političke Akademije HNS-a.


Za reformu obrazovanja tako je kazao da od jeseni ulazi u sve škole kao i da je ministrica obrazovanja Blaženka Divjak prva ministrica u povijesti koja je reformu obrazovanja uvela u učionice.Za svoj resor graditeljstva i prostornog uređenja naveo je da su reformski procesi i projekti poput subvencioniranih stambenih kredita, POS-ovih stanova i energetske obnove, rezultirali brojkom od čak 20.000 mladih koji neće iseliti i svoj će dom imati u Hrvatskoj.

HNS radi dobar posao


Uvjeren je, kaže, da njegova stranka radi dobar posao.
»HNS radi dobar posao u ovoj Vladi i očekujemo da i ostali ministri podignu u reformski tempo HNS-ovih ministara« izjavio je Štromar. Osim druženja članova, vodstvo stranke iskoristio je jučerašnji dan za sastanke stranačkih tijela, Predsjedništva i Središnjeg odbora, koji su, po riječima Štromara, još jednom potvrdili snagu i jedinstvo stranke.


»Na stranačkim tijelima smo donijeli zaključke o političkim prioritetima HNS-a u nadolazećem razdoblju, a to su veće plaće svim zaposlenicima u osnovnim i srednjim školama, što bi obuhvatilo oko 68 tisuća prosvjetara povišicom od 600 kuna u prosjeku te daljnje ukidanje nameta i rezanje birokracije«, istaknuo je Štromar.


Posavec: Donijeli odgovorne političke odluke


Uz Štromara na konferenciji za novinare je bio i domaćin međimurski župan Matija Posavec koji je izrazio zadovoljstvo odazivom članova i organizacijom susreta.


»Iza nas je vrlo produktivan radni vikend na kojem smo donijeli odgovorne političke odluke, a danas su pred nama tradicionalni sportski susreti na kojima se okupilo oko 2000 članova stranke pa očekujem isto tako i dobar provod naših članova i odmjeravanje snaga u čak 19 sportskih disciplina. Kao dobrom domaćinu drago mi je da 2000 naših članova pokažemo ljepote našeg Međimurja i izrazimo toplo gostoprimstvo u zelenoj oazi gornjeg Međimurja, koje ponosno nosi titulu europske destinacije izvrsnosti«, rekao je Posavec.


Komentirao je i nagađanja da bi mogao napustiti redove stranke.


»Ako pratite sve moje izjave i nastupe u posljednje dvije godine, onda vidite dosljednost u stavovima i na žalost često puta predvidim razvoj događaja. Tako sam odmah nakon europskih izbora, pa čak i kroz kampanju rekao da se politika, vrijednosti, programi i ljudi u našoj stranci trebaju mijenjati. Ja sam čekao ovaj trenutak, ovaj vikend, kad smo se prvi put nakon izbora okupili u jednoj široj stranačkoj platformi jer smatram da mi unutar stranke trebamo provesti jednu širu raspravu o tome gdje vidimo stranku, kakav je naš daljnji smjer, koji su to ljudi i na koji način i s kojim ciljevima idemo dalje«, rekao je Posavec.


Najavio je i kako će u narednih dva-tri tjedna organizirati obilazak svih županijskih organizacija po izbornim jedinicama.


»Ja bih doista volio čuti što misle naši članovi – ne oni koji su izabrani na neka vodstva, nego obični članovi. Ono što također želim je razgovarati i s predstavnicima ostalih liberalno-političkih stranaka, dakle stranaka centra, s ciljem okupljanja i stvaranja platforme građanskog centra« poručio je Posavec te dodao da kada obavi sve te razgovore da će, kazao je, biti puno pametniji za donošenje odluka.


Stranci treba novi start


»U svakom slučaju, moji pogledi, moji profili, to živim i radim ovdje kao župan Međimurske županije i definitivno smatram da stranci treba novi start«, zaključio je Posavec.HNS se priprema za nadolazeće parlamentarne izbore

Potpredsjednica Središnjeg odbora Ruža Kovačević Bilić izvijestila je o zaključcima jučerašnje sjednice Središnjeg odbora na kojoj su analizirani rezultati nedavnih izbora za Europski parlament te potvrdila da HNS već kreće s pripremama za nadolazeće parlamentarne izbore.


Inače, Politička akademija HNS-a na kraju svake akademske godine organizira susrete za sve izabrane predstavnike u jedinicama lokalne samouprave. Ti su susreti prerasli u veliko stranačko okupljanje, rekao je voditelj Političke akademije Boris Blažeković. Prvi susreti održani su 2. srpnja 2006. godine u Topuskom, nakon čega su se četiri puta održali na Bjelolasici, tri puta u Svetom Martinu na Muri, četiri puta u Termama Tuhelj te ove godine ponovo u Svetom Martinu.