Infrastruktura

Split preuzeo punionice za buduće električne autobuse

Portal Novi list, Hina

Foto Grad Split

Foto Grad Split



Grad Split u petak je preuzeo pet punionica za električne autobuse, sufinanciranih iz Nacionalnog plana oporavka i otpornosti, čime je završena izgradnja infrastrukture za uvođenje električnih autobusa u javni gradski prijevoz.


Iz Grada navode da je primopredajom pet punionica tvrtki Promet Split, koje je isporučio Končar, završena je izgradnja infrastrukture koja omogućuje istovremeno punjenje deset električnih autobusa.


Punionice su obišli splitski gradonačelnik Tomislav Šuta i direktor Prometa Split Andrija Kalinić.




Prema podacima iz Grada, projekt izgradnje infrastrukture za punjenje električnih autobusa vrijedan je 983.220,72 eura, od čega je 786.576,58 eura bespovratnih sredstava osigurano kroz Nacionalni plan oporavka i otpornosti.


Dodaju da je u završnoj je fazi i pregled pristiglih ponuda za nabavu deset niskopodnih električnih autobusa u sklopu projekta ukupne vrijednosti 8,74 milijuna eura, od čega je gotovo sedam milijuna eura osigurano iz europskih sredstava.


Prema najavama iz Grada, električni autobusi s autonomijom većom od 300 kilometara po jednom punjenju na gradske bi ulice trebali stići do kraja godine.