Vladan Anđelković

Napadač na Ćacilend dobro je poznat Riječanima: "Pričao je da je čuvao Jovanku Broz, morao je otići iz Srbije"

Šarlota Brnčić

Foto Marina Jankulovic/Handout via REUTERS; Screenshot

Foto Marina Jankulovic/Handout via REUTERS; Screenshot

Inače je bio jači muškarac, u formi, no ovoga ljeta su se kasno pojavili na plaži te je izgledao loše. Nismo mogli ni zamisliti što će se dogoditi samo nekoliko mjeseci kasnije, pričaju nam Riječani



Šok i nevjerica zavladali su među Riječanima koji se kupaju na jednoj od poznatih riječkih plaža nakon što su u vijestima o napadu u beogradskom Ćacilendu ugledali poznato lice.


VIDEO Pucnjava i požar u Ćacilendu u Beogradu, otkriven počinitelj





U prvom trenutku pomislili su da im se učinilo kako je napadač Vladan Anđelković sličan čovjeku sa kojim se već godinama kupaju i druže na plaži, no nakon ponovnog pregleda brojnih snimaka koje su objavljene u javnosti, otklonjene su sumnje da se radi samo o slučajnosti.


Čuvar Jovanke Broz


“Ne samo da mu supruga živi u Hrvatskoj, nego je i on tu boravio većinu mjeseci. I to u Rijeci, a koliko mi je poznato žive u kući ili na Bulevardu ili na Trsatu. Upoznala sam ih prije 4 godine kada sam se počela kupati na ovoj plaži.


On mi se predstavio kao Vlado, supruga kao Olja te su mi ispričali da su nakon odlaska iz Srbije najprije živjeli u Južnoafričkoj Republici” navela nam je Riječanka koja je željela ostati anonimna.


 



Vladan Anđelković tijekom privođenja / Foto Screenshot

Kazala nam je i kako se čula sa svojom ekipom sa plaže pa su se zajedno prisjetili što je o sebi rekao Anđelković dok su mjesecima zajedno boravili na plaži.


“Vlado nam je pričao kako je osobno čuvao Jovanku Broz, a spominjao je i da je godinama bio u tajnoj službi. Također, i kako su otišli iz Srbije jer se više nisu osjećali ugodno, a s godinama im je bilo sve više i više jasno da je njihov život negdje drugdje.



Foto Marina Jankulovic/Handout via REUTERS

Drastična promjena izgleda


Govorio nam je da se povremeno vraća u Beograd radi stana i dokumenata. Inače je bio jači muškarac, u formi, no ovoga ljeta su se kasno pojavili na plaži te je izgledao loše.


Jako je smršavio, bio blijed i sav ispijen u licu pa nam je svima bilo jasno da s njegovim zdravljem nešto ozbiljno nije u redu. Nije bio previše raspoložen za razgovor, no od supruge smo čuli da se ide liječiti u Beograd. Nismo mogli ni zamisliti što će se dogoditi samo nekoliko mjeseci kasnije” navela nam je u daljnjem razgovoru.



Foto Marina Jankulovic/Handout via REUTERS

Saznali smo i da im sin živi u Francuskoj, a kćer u Njemačkoj te da su i oni sa Vladom i njegovom ženom znali za praznike dolaziti na plažu. Imaju i unuke na koje su bili jako ponosni.


I dok je većina kupača za Vladu izjavila kako je uvijek bio pristojan i ugodan u razgovoru, jedna od njih nam je navela kako je nastojala izbjeći njegovo društvo na plaži.


Razlog za to je bio njegov pogled u kojem je ona vidjela nešto “mračno” te se zbog toga nije voljela naći u njegovoj blizini.