Projekt

Ilica je opet postala Q’art, pogledajte

Portal Novi list

Foto Davor Kovačević

Foto Davor Kovačević

Projekt Ilica: Q'art ponovo je probudio cijeli Zagreb.



Projekt Ilica: Q’art probudio je cijeli Zagreb, a da se nastavlja rasti i širiti već šestu godinu zaredom, potvrdili su i današnjim festivalskim izdanjem.


Foto galerija: Ilica nakratko opet Quart, ljetno izdanje Foto: Davor Kovačević


Na raznim lokacijama na i uz Ilicu nastupali su brojni glazbenici: Bruna Matić Kvartet, Pavle Golubić, Comi Blade & Kaira Kela, Davor Doležal Trio, Fruhstuck + KATE, Je Veux, a plesala je ŠVADRA.





Kako je to izgledalo pogledajte na fotografijama Davora Kovačević.



Ovo višedimenzionalno multidisciplinarno događanje podrazumijeva različite umjetničke discipline i public art, kulturne sadržaje, šetnje, interakcije, edukativne radionice, predavanja, prezentacije, kreativne manifestacije i okupljanje stanovnika i susjeda.



Festivali Projekta predstavljaju šarenu lepezu mogućnosti na kreativno-umjetničkom, obrtničkom, dizajnerskom i edukacijskom planu.



“Projekt Ilica: Q’Art je kolektivni public art projekt u procesu koji istražuje suvremeno i socijalno nasljeđe povijesnih avangardi, novih i progresivnih umjetničkih praksi, metoda i tehnologija, njihov utjecaj na društvene procese te istovremeno predstavlja suradnju umjetnika i građana na ključnim društvenim i ekološkim temama.



Radi se o kolektivnom multidisciplinarnom projektu koji kroz društvene prakse, akcionizam, community art i public art postaje pokretač društvenog, ekološkog, estetskog i poetskog angažmana.



Do 2022., zajednica od preko 500 izlagača, ugostitelja, dućana, humanitaraca postala je jaka, održiva i u svojoj individualnosti povezana te smo joj odlučili prepustiti komunikaciju o posebnosti i važnosti Ilice – tko ju pozna bolje?!



Osim dijeljenja dosadašnjih doživljaja i iskustva koje možete pronaći na našim digitalnim platformama, pojedini glasovi zajednice dobili su priliku izraziti svoje stavove vezano uz teme kojima se Projekt aktivno bavi, kao što su korištenje javnih prostora i napuštenih prostora u centru grada, podrška malim proizvođačima i umjetnicima te važnost integracije i suradnje sa zajednicom.



Novi komunikatori spremno su prihvatili ovaj izazov i dokazali svoju posvećenost najdražem gradu i Projektu: pridružite nam se u istraživanju potencijala javnog prostora, gdje estetika poprima dimenziju progresivne ljudske geste, empatije i akcije, stvarajući nova istraživanja, oblike, modele, razloge i tendencije umjetnosti i ljudskosti”, poručuju organizatori.



Na današnjem izdanju izlagali su studenti i alumni Akademije Likovnih umjetnosti u Zagrebu, a održana je revija ULUPUH-a i TTF-a, kao i revija obrtnika te srednje škole za modu i dizajn. Obrtnici Zagreb Crafts shop držali su svoje radionice.