NAJAVA VLADIMIRA MIĆOVIĆA

Cijepljenje u Primorsko-goranskoj županiji trebalo bi početi krajem ove ili početkom iduće godine

Foto Marko Gracin

Foto Marko Gracin

Što se cjepiva tiče postoji plan na nivou države, a u našoj županiji bi se cijepilo u neke četiri faze. Očekujemo da bi oko 8.700 doza cjepiva trebalo biti dostupno za primjenu krajem ove ili početkom naredne godine

Ravnatelj Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Primorsko-goranske županije Vladimir Mićović bio je gost Dnevnika N1.
Kazao je kako u njegovoj županiji već desetak dana imaju oko 300 novooboljelih, što nisu nikada očekivali.


“Broj ljudi u bolnici je velik, ali još uvijek je podnošljiv. Oko 120 ljudi je u bolnici, a 16 na respiratoru. Petero je ljudi umrlo i to su upozoravajuće brojke. Nadamo se da dolazimo do krova epidemije i da će se brojke početi snižavati, i tome bi mjere koje su donesene trebale pomoći.


Teško je u situacijama kad je život u punom pogonu pogoditi kad je trenutak za donošenje mjera. Možda je trebalo mjere donijeti tjedan ili dva ranije.
Što se cjepiva tiče postoji plan na nivou države, a u našoj županiji bi se cijepilo u neke četiri faze. Očekujemo da bi oko 8.700 doza cjepiva trebalo biti dostupno za primjenu krajem ove ili početkom naredne godine. Prvo bi se cijepili zdravstveni djelatnici i domovi za starije, potom ponovno zdravstveni djelatnici i kronični bolesnici, pa ostatak populacije negdje na proljeće.


Nama je nevjerojatno da bi netko propustio priliku cijepiti se. Mislim da je neobavezno cijepljenje znak da imamo povjerenje u naše građane”, rekao je Mićović.