Foto PU primorsko-goranska
Najviše je bilo prekršaja prekoračenja brzine
povezane vijesti
RIJEKA – Tijekom proteklog vikenda na području Policijske uprave primorsko-goranske evidentirano je ukupno 335 prometnih prekršaja, izvijestila je policija.
Najviše je bilo prekršaja prekoračenja brzine, kojih je zabilježeno 72, zatim nekorištenja sigurnosnog pojasa (49), vožnje pod utjecajem alkohola (23) te korištenja mobitela tijekom vožnje (20).
Policija je evidentirala i 15 prekršaja upravljanja neregistriranim ili tehnički neispravnim vozilima, tri slučaja vožnje prije stjecanja prava na upravljanje te još 153 druga prometna prekršaja.
Najveća prekoračena brzina zabilježena je 11. srpnja oko 21.45 sati na autocesti A6 kod Zečeve Drage. Vozač osobnog automobila čakovečkih registracijskih oznaka kretao se brzinom od 190 kilometara na sat na dionici gdje je ograničenje brzine 100 km/h.
Rekorder po izmjerenoj koncentraciji alkohola bio je 60-godišnji hrvatski državljanin kojeg je policija jučer oko 17.15 sati zaustavila na području Vrbovskog. Vozač se prethodno nije zaustavio na znak policijskih službenika, a nakon zaustavljanja utvrđeno je da je vozilom upravljao s 2,85 promila alkohola u krvi, bez vozačke dozvole, bez korištenja sigurnosnog pojasa te bez osobnih dokumenata i prometne dozvole.
Zbog opasnosti da bi mogao nastaviti s činjenjem prekršaja, vozač je uhićen i zadržan u posebnim prostorijama policije do prestanka djelovanja alkohola. Protiv njega je podnesen optužni prijedlog kojim je predložena novčana kazna od 1.920 eura te zaštitna mjera zabrane upravljanja vozilima B kategorije u trajanju od šest mjeseci.
Tijekom vikenda na prometnicama Primorsko-goranske županije dogodilo se 40 prometnih nesreća, od kojih četiri s teško ozlijeđenim osobama i deset s lakše ozlijeđenim sudionicima.
Iz policije ponovno pozivaju sve sudionike u prometu na odgovorno ponašanje i dosljedno poštivanje prometnih pravila kako bi se smanjio broj nesreća i stradavanja na cestama.