Ilustracija
Građani predali dvije puške, tri pištolja, 14 detonatorskih kapisli...
povezane vijesti
- Ugledni goranski publicist: ‘Ovo kraju danas od pojma Gorski više odgovara pojam – Gorki kotar’
- Mladić koji je jučer ubio partnericu u Rijeci nalazi se na psihijatriji. Odvjetnica Morena Lekan: Moramo mijenjati cijeli sustav
- Završio očevid: ‘Mladić je ubio djevojku, a onda pokušao i sebe. Oboje su u ranim 20-tim godinama’
U posljednjih dvadesetak dana evidentirane su predaje oružja i minsko-eksplozivnih sredstava koje su građani s područja Gorskog Kotara, otoka Krka i Rijeke dragovoljno predali policiji.
Riječ je o dvije puške, tri pištolja, 14 detonatorskih kapisli, sedam ručnih bombi M-75 i 420 komada različitog streljiva te 200 grama vojnog eksploziva.
Osim toga, na području Gorskog kotara pronađena je i ručna bomba tzv. Breda, zaostala iz II svjetskog rata.
Spomenuta sredstva preuzeli su djelatnici Regionalne protueksplozijske jedinice Rijeka te će biti zbrinuti prema pravilima struke.