
Ilustracija Snimio: Vedran Karuza
Autobus su odmah isključili iz prometa i uputili na tehnički pregled
povezane vijesti
Jutros, oko 4.15 sati, na širem području Bakra prometna policija je obavila nadzor autobusa i vozača koji je trebao prevoziti učenike osnovne škole na izlet u Vukovar.
Policijski službenici utvrdili su da 61-godišnji hrvatski državljanin upravlja autobusom, riječkih registarskih oznaka, kojemu je istekao preventivni redovni tehnički pregled još 31. kolovoza.
Autobus su odmah isključili iz prometa i uputili na tehnički pregled, a za učenike je angažiran drugi autobus te su mogli otići na planirani izlet.
Zbog utvrđenih prekršaja policijski službenici Postaje prometne policije Rijeka, sukladno Zakonu o sigurnosti prometa na cestama, podnose odgovarajuće prijave za vozača, pravnu osobu te odgovornu osobu u pravnoj osobi.