
Ilustracija
Vozač je prekršajno sankcioniran temeljem odredbi Zakona o sigurnosti prometa na cestama
povezane vijesti
- Pokušali zaustaviti vozača no on povećao brzinu, a prilikom bijega sletio se ceste i udario u suhozid
- Profesionalni vozač zaustavljen na autocesti Rijeka-Zagreb sa 1,63 promila alkohola. Pružao aktivan otpor, vrijeđao
- Lažno prijavio riječkoj prometnoj policiji da je teško ozlijeđen u nesreći u Ulici Frana Kurelca
Najveća prošlotjedna koncentracija alkohola od 2,67 promila izmjerena je 24. veljače oko 11.55 sati na autocesti A6 na području Vrbovskog kod 53-godišnjeg vozača automobila riječkih registracijskih oznaka koji je uzrokovao prometnu nesreću.
Naime, u zavoju vozač nije vozilo držao na dovoljnoj udaljenosti od ruba ceste te je kotačem udario u ivičnjak.
Nakon toga nastavio je kretanje vozilom te s obzirom da je oštetio kotač, zaustavio se na desnoj prometnoj traci i potom krenuo vozilom unatrag udarivši u zaštitnu ogradu.
Zbog opasnosti da će nastaviti upravljati vozilom te tako ugrožavati sigurnost prometa, zadržan je u službenim prostorijama policije.
Vozač je prekršajno sankcioniran temeljem odredbi Zakona o sigurnosti prometa na cestama.