
Ilustracija A. Križanec
Sukladno Zakonu o strancima odbijen joj je ulazak u Republiku Hrvatsku
povezane vijesti
- Djelatnici trgovine prijetio plinskim pištoljem, brzom reakcijom uhićen. Pretragom pronađeno streljivo i oružje
- Još nema potpunog dogovora Jadrolinije i obitelji poginulih pomoraca. Odvjetnik najavio podizanje kaznene prijave
- U garaži 33-godišnjaku našli više od 17 kilograma sitno rezanog duhana, pakiranog i spremnog za prodaju
Na graničnom prijelazu Slavonski Brod, oko 10.30 sati na ulazu u Republiku Hrvatsku, policijski službenici su kontrolirali autobus hrvatskih registracijskih oznaka u kojem se kao putnica nalazila 26-godišnjakinja, koja im je na uvid dala putnu ispravu Bosne i Hercegovine.
Policijski službenici su posumnjali u autentičnost otisnutih ulaznih i izlaznih graničnih štambilja u putnoj ispravi.
Daljnjim radom i kriminalističkim istraživanjem je potvrđena sumnja policajaca te je utvrđeno da su granični štambilji krivotvoreni.
Policijski službenici protiv 26-godišnjakinje podnose kaznenu prijavu Općinskom državnom odvjetništvu u Slavonskom Brodu zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela Krivotvorenje isprave te joj je sukladno Zakonu o strancima odbijen ulazak u Republiku Hrvatsku.