Uspješna potraga

Policija uz pomoć drona pronašla nestalu 89-godišnju Iločanku

Portal Novi list, Hina

Foto MUP

Foto MUP

U potragu su bili uključeni policajci i pripadnici HGSS-a, uz korištenje službenih pasa i dronova policije i HGSS-a



Policija je u petak u Iloku uz pomoć drona pronašla nestalu 89-godišnju Iločanku, priopćila je u subotu Policijska uprava Vukovarsko-srijemska.


Policijska postaja u Iloku je u četvrtak, 27. kolovoza, oko 20 sati zaprimila dojavu o nestanku 89-godišnje građanke Iloka te je u suradnji sa djelatnicima Hrvatske gorske službe spašavanja (HGSS) žurno pokrenula potragu za njom.


U potragu su bili uključeni policajci i pripadnici HGSS-a, uz korištenje službenih pasa i dronova policije i HGSS-a.




Tijekom pretrage terena policajac je uz pomoću drona, oko kilometar udaljenosti od njezina doma, uočio nestalu 89-godišnjakinju te je njezina lokacija odmah i potvrđena, navode iz PU Vukovarsko-srijemska.


Na mjesto pronalaska došli su djelatnici hitne medicinske pomoći koji su 89-godišnjakinji pružili potrebnu medicinsku skrb te je potom prevezli u Nacionalnu memorijalnu bolnicu “Dr. Juraj Njavro“ u Vukovaru.