Ilustracija
Osumnjičenik je uz kaznenu prijavu predan pritvorskom nadzorniku
povezane vijesti
Policijski službenici koji rade na poslovima suzbijanja krijumčarenja migranata i sprječavanja nezakonitih migracija su u večernjim satima na području Topuskog spriječili krijumčarenje više stranih državljana.
Zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela Protuzakonito ulaženje, kretanje i boravak u Republici Hrvatskoj, drugoj državi članici Europske unije ili potpisnici Šengenskog sporazuma iz članka 326. Kaznenog zakona provedeno je kriminalističko istraživanje nad 26-godišnjim bosanskohercegovačkim državljaninom.
Utvrđeno je da je u vozilu zagrebačkih registracijskih oznaka, iz koristoljublja za unaprijed dogovoreni novčani iznos, prevozio strane državljane koji su na nezakonit način prešli državnu granicu Republike Hrvatske.
Prema stranim državljanima postupano je prema Zakonu o međunarodnoj i privremenoj zaštiti i Zakonu o strancima.
Nakon dovršenog kriminalističkog istraživanja osumnjičenik je uz kaznenu prijavu predan pritvorskom nadzorniku Policijske uprave sisačko-moslavačke.