Ilustracija Snimio: Vedran Karuza
Izrečena zatvorska kazna u trajanju od 15 dana, uvjetno na jednu godinu
povezane vijesti
- Oteli kuću i traktore 82-godišnjaku; prijetnjom batina natjerali ga na video-live o prodaji. Novca nije vidio
- Amerikanka najavila smak svijeta pa napustila zemlju s djecom. Sada su mališani pronađeni u Hrvatskoj, a ona uhićena
- Četrnaestorica navijača Hajduka prenoćit će u policiji nakon obračuna s Delijama
Oko 13.50 sati u Malom Lošinju policija je zaustavila 62-godišnjeg makedonskog državljanina, profesionalnog vozača teretnog vozila, riječkih registracijskih oznaka.
Utvrđeno je da upravlja tehnički neispravnim vozilom (istrošeni pneumatici), pod utjecajem alkohola od 1,85 promila i da nije koristio sigurnosni pojas te je uhićen i zadržan u službenim prostorijama policije.
Doveden je na nadležni općinski sud gdje mu je u žurnom prekršajnom postupku donijeta presuda kojom mu je izrečena zatvorska kazna u trajanju od 15 dana, uvjetno na jednu godinu i novčana kazna u iznosu od 390 eura.
Osim vozača prekršajno su sankcionirane i pravna i odgovorna osoba u čijem je vlasništvu teretno vozilo.