Suđenje u Vinkovcima

Na suđenju Banožiću danas svjedoče prometni vještaci. Iz nalaza proizlazi da je bio trijezan?

P. N.

Foto Borna Jakšić PIXSELL

Foto Borna Jakšić PIXSELL

Rasprava je zakazana za danas u 9,30 sati, a svjedočit će dvojica prometnih vještaka



Na Općinskom sudu u Vinkovcima danas se nastavlja suđenje bivšem HDZ-ovom ministru obrane Mariju Banožiću zbog prometne nesreće koju je skrivio 11. studenoga 2023. godine i u kojoj je poginuo Goran Šarić, otac dvoje djece.


Banožić je, prema optužnici, oko šest sati ujutro navodno išao u lov i vozio svoj automobil iz smjera Vinkovaca prema Županji. Vozio je prebrzo i pretjecao kolonu iako je zbog magle bila smanjena vidljivost.


Rasprava je zakazana za danas u 9,30 sati, a svjedočit će dvojica prometnih vještaka.




“Iz nalaza i mišljenja Centra za forenzična ispitivanja, istraživanja i vještačenja ‘Ivan Vučetić’, proizlazi da je Mario Banožić u trenutku prometne nesreće bio trijezan”, rekli su za 24 sata iz Općinskog državnog odvjetništva u Vinkovcima.


Ravnatelj vinkovačke bolnice Krunoslav Šporčić potvrdio je da su istražitelji bili u bolnici i da su im dali sve tražene podatke. Ne zna u kojem je smjeru išla istraga.