
Ilustracija
Osumnjičenik je kazneno prijavljen mjerodavnom državnom odvjetništvu
povezane vijesti
- Na neograđenom gradilištu provalio u spremnike dva radna stroja te ukrao oko 120 litara goriva i dva akumulatora
- Biciklom prilazio građankama starije životne dobi pa im s vrata trgao nakit koji je potom prodavao
- Provaljivao u automobile pa iz torbi i novčanika uzimao novac. Razbio i kameru na parkiralištu lokala
Policijski službenici Druge policijske postaje Rijeka proveli su kriminalističko istraživanje nad 51-godišnjakom zbog sumnje u počinjenje kaznenih djela iz domene imovinskog kriminaliteta.
Sumnjiči se da je u travnju ove godine te od svibnja do kolovoza 2024. godine na širem bakarskom području počinio četiri teške krađe, odnosno da provalio je u vozilo, vikendicu, kontejner i dvije zgrade odakle je otuđio oko 160 akumulatora, pogonske dijelove vozila, alkoholna pića i druge predmete.
Također je u rujnu prošle godine na željezničkom kolodvoru na bakarskom području otuđio aluminijska vrata.
Kaznenim djelima oštećena su tri hrvatska državljana, jedinica lokalne samouprave i tvrtka za upravljanje željezničkom infrastrukturom te putničkim i teretnim prijevozom za oko 5.900 eura.
Zbog sumnje u četiri teške krađe i jednu krađu, po dovršetku istraživanja, osumnjičenik je kazneno prijavljen mjerodavnom državnom odvjetništvu, a kriminalističko istraživanje se nastavlja.