
Foto: Promo
povezane vijesti
Nakon kraće stanke, zagrebačka grupa Dabbar nastavila je sa završetkom prvog albuma pjesama. Cjeloviti album, koji će sadržavati eklektičnih deset brojeva sada je u fazi finalnog poliranja i biti će objavljen u izdanju Aquarius Recordsa nakon ljeta, kada se očekuju promotivni koncertni nastupi uživo ovog neobičnog kolektiva, stoji u priopćenju.
Ukupno peti po redu, a prvi od završnih singlova koji najavljuje dolazak cjelovečernjeg albuma je pjesma ”Tvoj izbor“, realizirana kao glazbena suradnja banda i producentskog tima Pavla Miholjevića i Jure Ferine koji su uz band glazbeno aranžirali i odsvirali bitni dio instrumentarija.
Kao i u ostalim brojevima na albumu, tekst i glazba djelo je vokala Darija Iričanina, a uz “dabbrove“ Luku Gečeka i Ozrena Deverića, u pjesmi sviraju i dugogodišnji dobri prijatelji i sjajni glazbenici, brass sekcija (“Soldiers of Love”) koju čine Andrej Jakuš, Ozren Žnidarić i Dalibor Kasunić, koji su puhačkim dionicama pjesmi dali još jednu dodatnu željenu akustičku širinu i dubinu.
Pjesmu “Tvoj izbor“ prati jednostavna i neobična vizualizacija koju je praktički ad-hoc zamislio i snimio, sada već redoviti kreativni suradnik kolektiva Maro Pitarević.
” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen>