
Foto: Giordano CELLICH
Pokret kao priča, scena kao dom
povezane vijesti
U ponedjeljak je u dvorani HKD-a na Sušaku, na vrućih 35 stupnjeva, atmosfera bila još toplija – ne zbog temperature, već zbog srca koja su kucala istim ritmom plesa.
U manje od sat vremena članovi RiS dance centra Ivone Brnelić izveli su završnu produkciju koja će se pamtiti po pokretima i iskrenim emocijama, zajedništvu i umjetnosti koja nadilazi riječi.
Glas bez riječi
Publika je svjedočila priči ispričanoj tijelom, glasom bez riječi. Kroz svaki plesni korak RiSovci su pokazali tko su, odakle dolaze i kamo žele ići.
Bilo je to putovanje kroz emocije i stilove, u kojem je svaki plesač dao dio sebe. U RiS-u se njeguje raznolikost plesnih stilova, a tako su i ove godine zastupljeni hip hop, fusion i heels, svaki sa svojim izražajem i snagom.
Posebno emotivan trenutak bio je vidjeti kako najmlađi, već s četiri godine, prvi put otkrivaju čaroliju plesa. S druge strane, plesači koji su već godinama dio RiS obitelji pokazali su zrelost, sigurnost i istinsku umjetničku posvećenost. Svaka koreografija nastala je s ljubavlju, a publika je to osjetila.
Ivona Brnelić, voditeljica RiS-a, istaknula je važnost tog rasta.
– Pohvale prvim koreografijama Elise Brusić i Sare Ćapalija, koje su dio RiS-a od malih nogu. Najljepše je kada plesači odrastu i postanu autori vlastitih koreografija. Tada na pozornici ne prikazuju samo ples, već i svoju priču, svoj glas, rekla je.
Snažne dojmove ostavile su i koreografije u heels stilu, s potpisom Tee Milanović i Ene Cvijanović, koje su utjelovile samopouzdanje, snagu i ženstvenost. Izvedbe su bile dojmljive i moćne – savršena kombinacija elegancije i energije.
Talenti u fokusu
Vidljiv je bio i izuzetan napredak kroz sve uzraste. Zablistao je trio Vita Knežević, Aurora Merle i Stefani Mršić s potpisom Leone Bosanac, a sjajnu je izvedbu donijela i seniorska postava u sastavu Lara Lussini, Tea Cvijanović i Tea Bezjak pod kretivnom palicom Hane Čargonja.
Stariji seniori Leona Bosanac, Iris Lakota, Jana Vranić i Natalie Vergić izvedbom su pokazali plesnu zrelost, sigurnost u izrazu i dubinu u svakom pokretu.
– Produkciju nije obilježila samo kvaliteta izvedbe, već ono što je bilo ispod površine: zajedništvo, snaga, emocija i neumorna strast, dodala je Brnelić.
Zahvalnost je izrazila i kretivnom timu, bez kojeg RiS ne bi bio to što jest.
– Iza svega stoje iznimne trenerice koje svakodnevno svojim znanjem, ljubavlju i strpljenjem oblikuju našu djecu i mlade. Hvala Tei Milanović, Natalie Vergić, Leoni Bosanac, Sari Mladenić, Hani Čargonja i Elisi Brusić na svakom koraku, svakom osmijehu, svakoj probi i svakom trenutku koji su poklonile RiSovcima.
Ponosna sam na sve naše RiSovce. Svi su pokazali veliki napredak iza kojeg se jasno vidi ogroman trud i predanost kroz cijelu sezonu. Odlična tehnička podrška svjetla i glazbe VoxArtes tima savršeno je upotpunila našu viziju.
Profesionalnost, preciznost i osjećaj za ritam scene doprinijeli su tome da svaka koreografija doživi punu snagu – ne samo kroz pokret, već i kroz atmosferu, zaključila je Brnelić.
Posebna večer završila je ovacijama, osmijehom i pokojom suzom radosnicom, jer svi su znali da su bili dio nečeg važnog – trenutka u kojem ples postaje most između ljudi.
Poziv na upise
RiS dance centar djeluje već 17 godina i kontinuirano pruža kvalitetan plesni program za sve uzraste (od 4 godine do seniora). Upisi za novu sezonu počinju 1. rujna. Treninzi se održavaju na dvije lokacije – Pehlin i Dražice. Svi su dobrodošli, bez obzira na prethodno plesno iskustvo.