Umro u 93. godini

Preminuo legendarni skladatelj i oskarovac Lalo Schiffrin. Potpisuje brojne poznate filmske teme

Hina

Reuters

Reuters

Schifrinov sin William potvrdio je očevu smrt, izvijestio je The Hollywood Reporter



Argentinsko-američki glazbenik Lalo Schifrin, skladatelj glazbe za desetke holivudskih filmova i serija, umro je u dobi od 93 godine, izvijestili su mediji u četvrtak.


Schifrinov sin William potvrdio je očevu smrt, izvijestio je The Hollywood Reporter.


Rođen u Buenos Airesu, Schifrin je postao obožavatelj američkog jazza u tinejdžerskim godinama.




Bio je i pijanist i dirigent, a imao je šest nominacija za Oscara za filmsku glazbu, uključujući za filmove “Hladnokrvni kažnjenik” iz 1967. i “The Amityville Horror” iz 1979, piše Reuters.


Osvojio je četiri Grammyja, uključujući za glazbenu temu za seriju “Nemoguća misija”, CBS-ovu televizijsku špijunsku dramu koja je debitirala 1966. i postala uspješna filmska franšiza koja se i danas prikazuje.


Između ostalog, skladao je glazbu i za filmski serijal o “Prljavom Harryju”, policijskom inspektoru Harryju Callahanu kojeg je utjelovio američki glumac Clint Eastwood.


Nešto recentniji radovi uključuju glazbu za španjolsko-argentinski film “Tango”, zatim “Gas do daske”, uključujući i dva nastavka, komediju “Raspad sistema”, dramu “Most sudbine” iz 2004., akcijsku komediju Poslije sumraka itd.


Schifrin je 2018. godine primio počasnog Oscara za životno djelo, a nagradu mu je uručio upravo Clint Eastwood.