Sigurnost na prvom mjestu

Znate li da postoje kondomi za prste? Uopće nisu loša ideja

S.M.

Foto: iStock

Foto: iStock

Originalno su dizajnirani da bi zaštitili otvorene porezotine i rane od infekcija zbog čega se još uvijek i koriste.

Kondomi za prste nisu novitet u svijetu i vjerovali ili ne, imaju redovitu uporabu u profesionalnim kuhinjama te medicinskim ustanovama.


Poznati su i kao štitnici za prste, a koriste se za siguran oralni seks bez bojazni o bakterijama, virusima i jasno, spolno prenosivim bolestima.


Za razliku od nekih kondoma, ovi kondomi za prste na sadrže lubrikante, a stižu u veličini koja odgovara vašim prstima. Stavljaju se tako da ih povučete čitavom dužinom prsta.


Originalno su dizajnirani da bi zaštitili otvorene porezotine i rane od infekcija zbog čega se još uvijek i koriste. Kondomi za prste mogu se nositi tijekom oralnog seksa za smanjenje mogućnosti infekcije i zaraze te za veći užitak.


Tako kaže Andy Duran, edukacijski direktor popularne online trgovine Good Vibrations.


Kondomi za prste uopće nisu loša ideja


Uopće nije loša ideja zaštiti sebe i partnera od mogućnosti zaraze ili infekcije. Iako je rizik zaraze kod vaginalne i analne stimulacije prstima poprilično nizak, nije nepostojeći.


“Svaki put kada stavite dio svoga tijela u nečije tijelo, preuzimate mogućnost transmisije infekcije”, kaže Searah Deysach koja se bavi seksualnom edukacijom.


Rizik postoji za obje strane uključene u oralni seks. Recimo, da osoba kojoj pružate oralni seks ima HIV, a vi imate porezotinu na prstu, može doći do prijenosa zaraze.


Isto vrijedi i u obrnutom slučaju. Ako imate hepatitis A, a osoba kojoj pružate oralni seks ima porezotinu, možete ju zaraziti, prenosi Shape.


Ako će vam kondomi za prste sačuvati zdravlje i smanjiti rizik, zašto ih ne isprobati? Mogu smanjiti rizik od čestih infekcija poput upale mokraćnog kanala, bakterijske vaginoze i gljivica, a ako vas baš nikako ne privlače, onda svakako pravilno operite ruke prije nego li se upustite u akciju.