Studentski projekt

Humanitarni buvljak “Ormar ljubavi” održat će se 22. ožujka s ciljem promicanja održivosti i humanosti

Sanda Milinković

Foto: PR

Foto: PR

Projekt je održan tri godine za redom (2022./23./24.) u Rijeci u organizaciji Studentskog zbora Medicinskog fakulteta Rijeka

Humanitarni buvljak “Ormar ljubavi” održat će se u Rijeci 22. ožujka od 10-15 sati na terasi caffe bara Teatro kod kazališta , a sav prikupljen prihod ide za Centar za rehabilitaciju ”Slava Raškaj” dok će preostala odjeća biti donirana Kući utočišta za beskućnike Depaul.


Odjeća, obuća i dodatci, sakupljat će se na dvije lokacije u periodu od 10. do 20. ožujka:


  • Klub mladih Rijeka (Ul. Erazma Barčića 9A) 07-19 h
  • Studentsko naselje Kampus (recepcija – prizemlje restorana) 08-20 h

Donirati mogu svi koji žele, a iako je projekt studentski, cilj je potaknuti sve građane na razmišljanje o održivost i humanosti. Donirati se mogu odjeća, obuća i dodatci koji moraju biti čisti i u stanju u kojem bi ih i sami donatori htjeli kupiti na buvljaku.


Na buvljaku će biti dostupne i platnene torbe skrojene od liječničkih kuta u suradnji s dizajnericom “Staša Design” iz Pule i riječke akademske slikarice Mirne Sišul.


Liječničke kute donirane su od strane djelatnika Medicinskog fakulteta i KBC-a Rijeka te Nastavnog Zavoda za javno zdravstvo PGŽ u sklopu inicijative “Da kuta ne odluta”.


Druga inicijativa koja je zaživjela je “Dr. Šivko” u sklopu dječjih radionica Prirodoslovnog muzeja Rijeka pa će se na buvljaku prodavati pernice koje su izradila djeca.


“Posebnost obje inicijative da je otpad minimalan te da platnene torbe i pernice imaju predznak up-cycle“, kaže nam Angelina Krmpotić, voditeljica projekta.


Projekt je održan tri godine za redom (2022./23./24.) u Rijeci u organizaciji Studentskog zbora Medicinskog fakulteta Rijeka. Kroz protekle dvije godine buvljakom je prošetalo više od tisuću kupaca, a prikupljeno i donirano je 2.929 eura.


Prve godine prikupljenim novcem se kupio projektor i platno za Odjel dječje onkologije u Rijeci, godinu nakon za teško pokretnu djecu Područnog centra za odgoj i obrazovanje u Rijeci, a treće za udrugu “Koga Briga”.


“Projekt je poseban jer je obuhvaćen cijeli krug kupoprodaje i reciklaže uz humanitarnu crtu: odjeća se donira od strane studenata i građana, prodaje u zamjenu za humanitarne donacije, a preostala odjeća ovisno o stanju ide na recikliranje ili već spomenutoj kući utočišta za beskućnike ‘Depaul’.


Cilj projekta je promicanje održivosti i humanosti, odnosno poticanje šire javnosti da čak i svojim malim doprinosom mogu djelovati za veći cilj”, kaže Krmpotić.