Osječki trijumf

Hrvatski rukometaši pobjedom protiv Švicarske krenuli u kvalifikacije za EP

Igor Karačić/D. JAVOROVIĆ/PIXSELL

Domagoj Duvnjak i suigrači u nastavku su priredili preokret i u konačnici svladali Švicarsku 31:28

OSIJEK Hrvatska rukometna reprezentacija pobjedom je otvorila kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2020. godine. Izabranici Line Červara pred ispunjenim tribinama stadiona u Gradskom vrtu u Osijeku svladali su Švicarsku 31:28 nakon što su na poluvremenu gubili s golom razlike (15:16). Najefikasniji u hrvatskim redovima bili su Luka Stepančić i Luka Cindrić sa šest pogodaka, dok je kod Švicaraca Andre Schmid zabio osam pogodaka.

Hrvatska – Švicarska 31:28

Susret 1. kola kvalifikacija za EP: Hrvatska – Švicarska 31:28 (15:16). Dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 3.500. Suci: Dzmitry Nabokau i Siarhei Kulik (Bjelorusija).

HRVATSKA: Šego 1 (5+0), Šunjić, Duvnjak 3, Stepančić 6, Horvat 5 (4), Karačić 4, Božić-Pavletić 1, Blažević, Štrlek 1, Musa, Cindrić 6, Mandić 1, Vranković, Šipić 3, Bećiri i Bičanić.

ŠVICARSKA: Portner (2+0), Bringholf (2+0), Schmid 8 (1), Meister 1, Rubin 2, Svajlen, Lier 3 (2), Sidorowicz 2, Von Deschwanden 1, Rothlisberger, Kuttel, Maros 5, Ramseier, Gerbl 1, Blatter i Milošević 5.

Sedmerci: Hrvatska 4 (4), Švicarska 2 (2). Isključenja: Hrvatska 4, Švicarska 4 minute. Crveni karton: Rubin (Švicarska).

Rezultati 1. kola: Srbija – Belgija 27:27, Hrvatska – Švicarska 31:28. Poredak: Hrvatska 2, Srbija i Belgija 1, Švicarska 0. Sljedeće kolo (28. listopada): Belgija – Hrvatska, Švicarska – Srbija.