Druga HNL

SLAVLJE NA ŠUBIĆEVCU Orijent ponovo slomio drugoligaškog lidera, presudio Monjac u 94. minuti

Adrian Liber (Orijent 1919)/Foto Arhiva NL

ŠIBENIK Stadion Šubićevac. Gledatelja: 600. Sudac: Jakov Titlić (Hrvace) 7. Strijelci: 0:1 Fatić (39′), 1:1 Rak (66′), 1:2 Monjac (90′). Žuti kartoni: Kukec, Juričić, Pandža (Šibenik), Vidas (Orijent 1919).

ŠIBENIK: Labrović 7, Juričić 6 (od 84′ Laća -), Pandža 6, Pajić 6, Bilić 6, Kukec 6,5, Rak 6,5, Vukorepa 6, Bulat 6, Španja 6 (od 76′ Ćurić -), Celić 6 (od 56′ Antunović).

ORIJENT 1919: Berković 7, Fatić 7, Gerc 6 (od 63′ Iličić 6,5), Travaglia 6,5, Smolčić 6, Monjac 7, Liber 6,5 (od 89′ Maloku -), Mohorovičić 6,5, Vidas 6,5, Črnko 6,5 (od 71′ Fućak 6,5), Tadejević 7.

Nogometaši Orijenta 1919 drugi put ove sezone svladali su drugoligaškog lidera Šibenika! Krimejčani su nakon minimalne pobjede pred svojim navijačima tuširali novoga prvoligaša i pred njegovim navijačima. I  to potpuno zasluženo! Pogodak odluke postigao je Mateo Monjac u 94. minuti utakmice. Izveo je slobodan udarac nakon kojega je lopta netaknuvši nikoga završila u suprotnom kutu za veliko slavlje Riječana.

Gosti su poveli u 39. minuti kada je Fatić pravovremeno utrčao na Vidasovo ubacivanje i s nekoliko metara podmetnuo nogu za 0:1. Poravnao je u nastavku iskusni Rak na dodavanje Antunovića. Krimejčani su u prvom dijelu bili u podređenom položaju, no u nastavku su bili apsolutno bolja momčad. Puno toga dobroga svojim ulaskom donio je Fućak. U 88. i 92. minuti propustio je dvije velike prilike koje se gostima nisu osvetile. Upravo suprotno!