Prva liga rukometaša

Rukometaši Kozale poveli pa izgubili u Dubrovniku, Gosparima u završnim minutama slomili borbene goste

Riječani su u Dubrovnik otputovali s 11 igrača

ARDIAEI  – KOZALA 35:30

DUBROVNIK   Utakmica 8. kola Prve lige rukometaša – jug: Ardiaei – Kozala 35:30 (19:17). Dvorana OŠ Župa dubrovačka. Suci: Pavić i Torbarina (Zadar).

ARDIAEI: Morović, Brnin 4, Prkačin, Putica 8, Ćužić 7 (2), Bazdan 1, Kosović, Bašica 1, Ševo, Knez 3, Hladilo, Barišić, Jurić 8, Purin 2, Čupić 2, Kordić.

KOZALA: Tadić 1 (1), Lencović 11 (5), Juričević 5, Kovač, Tomaš 7, Smokrović 2, Sertić, Đurić 2, Kasunić 2, Maljavac 1, Sančanin.

Isključenja: Ardiaei 8, Kozala 6 minuta. Sedmerci: Ardiaei 5 (3), Kozala 6 (6).

Malobrojna ekipa Kozalčana, sa samo jedanaest igrača u zapisniku, nije nakon dugog putovanja uspjela izdržati nadmetanje s Ardiaeijem u Dubrovniku. Efikasni Petar Lencović i suigrači su, istina, ekspresno poveli 3:0, ali ih je nakon izmjena u vodstvu te četiriju izjednačenja domaćin do poluvremena prestigao vodstvom 19:17. Borbeni malobrojni Kozalčani su održavali nadu u preokret sve do ulaska u finiš, nepunih šest minuta do kraja Lencović je smanjo na 32:30. No, u tim završnim sekvencama Gospari su plasirali seriju 3:0 za miran finiš.

Ostali rezultati: Rudar Adria Oil – Rovinj 27:24, Arena-Pula – BM 07 26:23, Umag – Hr. dragovoljac 25:20, Buzet – Opuzen 38:25. Poredak: Karlovac 14, Buzet 12, Rovinj 12, Ardiaei 10, Zadar 10, Opuzen 8, Umag 6, Kozala 6, Rudar AO 5, Arena-Pula 4, BM 07 4, Hr. dragovoljac 3 boda.