Stručni zaokret

Ruski stručnjak Sergej Komarov posao je novi trener najboljeg hrvatskog skijaša

Hina

Filip Zubčić/Foto REUTERS

Filip Zubčić/Foto REUTERS

Po završetku natjecateljske karijere bio je glavni trener u ruskoj ženskoj reprezentaciji te vodio najbolje bugarske i poljske skijaše



ZAGREB  Ruski skijaški stručnjak Sergej Komarov novi je trener najboljeg hrvatskog skijaša Filipa Zubčića, objavio je u petak Hrvatski skijaški savez.


Na kraju prošle sezone Zubčić je prekinuo suradnju s Markom Šumanom s kojim je radio 14 godina i postigao sve najveće rezultate u karijeri.


Nakon višemjesečne potrage i razgovora s potencijalnim kandidatima, u dogovoru s Filipom Zubčićem, odlučeno je da će njegov novi trener biti 38-godišnji Rus Sergej Komarov.




Radi se o bivšem skijašu koji je imao vrlo dobre rezultate u juniorskoj konkurenciji u kojoj je bio svjetski doprvak u superveleslalomu i spustu. Bio je uspješan na utrkama Europskog kupa, a predstavljao je Rusiju na Olimpijskim igrama 2002. u Salt Lake Cityju, gdje je osvojio 22. mjesto u alpskoj kombinaciji.


Po završetku natjecateljske karijere bio je glavni trener u ruskoj ženskoj reprezentaciji te vodio najbolje bugarske i poljske skijaše.


Komarov se dobro uklopio u ekipu, a Filip Zubčić je vrlo zadovoljan dosadašnjom suradnjom, priopćili su iz Hrvatskoj skijaškog saveza, izrazivši nadu da će se pozitivno ozračje s priprema pretočiti u dobre rezultate u novoj sezoni.