Rukometašice Zameta odradile pucački trening protiv gošći iz Senja, Murvica bolja od Karlovca

Martina Nekić/Foto V. KARUZA

Opatijke poražene od Ivanića

ZAMET – SENIA 42:12

RIJEKA  Utakmica 13. kola Druge lige rukometašica – zapad: Zamet – Senia 42:14 (20:6). Dvorana »Dinko Lukarić«. Sutkinje: Lea Haramina (Samobor), Sara Mesić (Jastrebarsko).

ZAMET: Mraković, Perčić Bahtiri 2, Blažić 1, Mršić 5, Nekić 4, Rajković 2, Tabar 2 (1), Pleša 3, Nikolić 3, Pleše 4, Stanić 3, Jukan 5 (1), Visković 3, Đuzel 3, Svast 2, Strukar.

SENIA: Biondić, Samardžić 2, Biondić 2 (2), Šolić, Komadina, Lekaj 1, Skokandić 1, Janušić, Cvjetičanin 3 (2), Filipčić 4, Kren, Šolić 1.

Isključenja: Zamet 2, Senia 4 minute. Sedmerci: Zamet 2 (2), Senia 7 (4).

Dok su po starom krovu kozalske dvorane bubnjale kišne kapi, po senjskoj je mreži bubnjala kiša golova Zamećanki. Liderice su bile efikasne, igračice trenera Drage Žiljaka su do odmora dale čak 20 golova, u nastavku su u tom svom pucačkom treningu bile još efikasnije. Epilog je košarkaških plus 30, čak 42:12 za kandidatkinje za povratak u prvoligaško društvo.

MURVICA – KARLOVAC 29:25

CRIKVENICA Utakmica 13. kola Druge lige rukometašica – zapad: Murvica – Karlovac 29:25 (14:14). Dvorana u Crikvenici. Suci Fran Buneta (Rijeka), Marko Prpić (Kostrena).

MURVICA: Leverić, Ljubanović, Butković 1,Maja Pešut 5, Deželin, Jelenović 8, Kutija, Skorić 6 (4), Mandekić, Tomić, Debelić 8,Marta Pešut, Lončarić,Matea Pešut 1, Srdić.

KARLOVAC: Cindrić, Ištvanić, Stepić 6, Peretić 2, Kusanić 8 (3), Benić 1, Kučinić 2, Devčić, Razumić, Krznarić 3, Skočibušić, Čović 1, Medved 2, Rajčić, Jurišić, Keča.

Isključenja: Murvica 4, Karlovac 8 minuta. Sedmerci: Murvica 4 (4), Karlovac 4 (3).

Uzbudljiva utakmica u Crikvenici u kojoj su domaće, bivše prvoligašice uspjele u nastavku slomiti jaki otpor gošći iz Karlovca i doći do bodova. Karlovac je vodio skoro cijelo prvo poluvrijeme, pet minuta do odmora imao je čak 14:10. Serijom 4:0, okončanom golom Ane Debelić, Murvica je ipak izjednačila na 14:14. Ana je donijela i prvo vodstvo svojoj ekipi, 18:17 u 44. minuti, a kada je nakon nekoliko minuta Ivona Skorić pogodila za 21:18, počela je najavljivati uspjeh svoje ekipe. Murvica je na koncu uvjerljivo slavila.

LIBURNIJA OPATIJA – IVANIĆ 21:33

MATULJI Utakmica 12. kola Druge lige rukometašica – zapad Liburnija Opatija – Ivanić 21:33 (11:17). Dvorana ŠSD Andrije Mohorovića u Matuljima. Suci Borna Dujmić (Karlovac), Ivica Potočki (Zagreb).

LIBURNIJA OPATIJA: Markov, Vlaše, Mihočka 1, Fućak 2, Hunčak 3, Šegota 1, Zorica 1, Kovačević, Vlahović, Stakorić 5, Perić, Tipura 1, Brusić 7 (2).

IVANIĆ: Nemec, Pelc 1, P. Lešković 1, Petreković 7, Popović-Gecan 2, Kirin 8 (2), Crnčević 5, Blažević, Paula, Lešković, Sikaček 1 (1), Hasan 2, Maričević, Vidović 1, Šebalj, Vuković 3 (1), Orlović 2.

Isključenja: Liburnija Opatija 12, Ivanić 10 minuta. Sedmerci: Liburnija Opatija 5 (2), Ivanić 6 (4).

Gostovanje kandidatkinja za vrh Opatijkama bilo je njihov obični monolog. Pobjeda Ivanića, koji je poveo od samog početka, nije dolazila u pitanje, na koncu je vrlo uvjerljivih 31:22.

Poredak: Zamet 22, Rudar 19, Lokomotiva II 18, Ivanić 16, Samobor 12, Murvica, Liburnija Opatija, Udarnik 11, Karlovac, Senia 4, Zaprešić 2.