Liga prvaka

Atletico Madrid izborio 12. vizu za put u osminu finala Lige prvaka, Milan ostao bez Europe

Ivan Perišić/Foto REUTERS

Luki Modriću pripao je sudar protiv Ivana Perišića i Marcela Brozovića koji je odlučivao o prvo mjesto u skupini

MADRID Tijekom utorka najveća se borba za osminu finala Lige prvaka odvijala u skupini B gdje je na kraju uz Liverpool prolaz dalje osigurao madridski Atletico.

U posljednjem 6. kolu Milan je na svom San Siru dočekao Liverpool te je izgubio 1-2. Gostujući trener Klopp je uoči ove utakmice napravio velike promjene, pogotovo u obrambenom dijelu svog sastava, ali je Liverpool unatoč tome ostvario novu, šestu pobjedu u skupini, iako je već odavno osigurao prolaz i prvo mjesto.

Milan je poveo golom Tomorija u 29. minuti i s obzirom na tadašnjih 0-0 Porta i Atletica talijanska momčad je bila u osmini finala Lige prvaka. No, kratko je trajala ta domaća sreća jer je Salah izjednačio u 36. minuti. Liverpool je potpuno dominirao na San Siru, a bolja igra naplaćena je u 55. minuti kada je Origi doveo goste u 2-1 vodstvo.

Tako je međusobni ogled Porta i madridskog Atletica na Dragao stadionu odlučio o drugom putniku ove sezone za osminu finala. I bio je to Atletico koji je na samom startu ovog gostovanja bio osuđen igrati bez Luisa Suareza koji je izašao zbog ozljede. U prvih sat vremena igre dosta bolji je bio Porto, no u 56. minuti su poveli gosti kada je snalažljiv pred suparničkim vratima bio Griezmann.

Nakon tog pogotka potpuno se rasplamsala igra, a počeli su frcati i crveni karton te je Porto zaradio dva isključenja, a Madriđani jedno. Na kraju je Atletico zabio nova dva gola za potvrdu slavlja i prolaza (Correa i De Paul), dok je Porto na samom kraju tek smanjio na konačnih 1-3.

Cijelu je utakmicu za goste odigrao hrvatski nogometaš Šime Vrsaljko, a Portu ostaje mala utjeha u igranju Europske lige.

U skupini D tek su se u međusobnom dvoboju u Madridu Real i Inter borili za prvo mjesto na ljestvici. Talijanskom prvaku je trebala pobjeda za skok na tron, no već od 17. minute Inter je bio u minusu. Sjajno je, tada, s petnaestak metara suparničku mrežu naciljao Toni Kroos. Bio je to, ujedno, tisućiti pogodak Reala u povijesti Kupa prvaka / Lige prvaka.

Kao i u prvom međusobnom susretu na San Siru, Inter nije igrao loše i imao je brojne prilike, ali su sve ostale neiskorištene. Potom je u 64. minuti pocrvenio gostujući igrač Barrella, a konačnih 2-0 postavio je Marco Asensio u 79. minuti.

Luka Modrić je odigrao svih 90 minuta, a u redovima Intera cijelu je utakmicu odigrao Ivan Perišić, dok je nakon sat vremena igru napustio Marcelo Brozović.

U drugom susretu ove skupine Šahtar je bio sasvim blizu prve pobjede u sezoni, ali je primio gol od Nikolova u 93. minuti te je remizirao kao domaćin protiv Šerifa 1-1. Bez obzira na rezultat ove utakmice Šerif je bio siguran treći, a Šahtar posljednji.

U skupini C je također sve bilo jasno i prije zadnjeg kola. Ajax, kao prvi te Sporting, kao drugi, nastavljaju sezonu u Ligi prvaka, dok će dortmundska Borussia kao treća igrati Europsku ligu.

Ajax je u Amsterdamu pobijedio Sporting 4-2 i tako došao do savršenih šest pobjeda u skupini. Prvi pogodak na utakmici postigao je Sebastien Haller, napadač Ajaxa, čime je došao do brojke od deset golova ove sezone. Prvi je strijelac Lige prvaka (devet ih ima Lewandowski), a ujedno je Haller nogometaš koji je najbrže došao do brojke od 10 golova u ovom natjecanju, u povijesti. Također, ponovio je doseg Cristiana Ronalda iz sezone 2017./18. te je i on sam zabio barem gol u svakoj od šest utakmica grupne faze.

Borussia je svladala Bešiktaš u Dortmundu 5-0 uz po dva gola Reusa i Haalanda (te jedan Malena). Borussiji ostaje tek igranje u Europskoj ligi u nastavku sezone, a od 73. minute za Borussiju je igrao hrvatski nogometaš Marin Pongračić. Kod gostiju je na klupi kroz cijelu utakmicu ostao Domagoj Vida.

Skupina A

PSG – Club Brugge 4-1 (Mbappe 2, 7, Messi 38, 76-11m / Rits 68)
Leipzig – Manchester City 2-1 (Szoboszlai 24, Andre Silva 71 / Mahrez 76)

Manchester City 6 4 0 2 18-10 12
PSG 6 3 2 1 13-8 11
Leipzig 6 2 1 3 15-14 7
Club Brugge 6 1 1 4 6-20 4

Skupina B

Milan – Liverpool 1-2 (Tomori 29 / Salah 36, Origi 55)
Porto – Atletico Madrid 1-3 (Griezmann 56, Correa 90)

Liverpool 6 6 0 0 17-6 18
Atletico (M) 6 2 1 3 7-8 7
Porto 6 1 2 3 4-11 5
Milan 6 1 1 4 5-9 4

Skupina C

Borussia (D) – Bešiktaš 5-0 (Malen 29, Reus 45+2-11m, 53, Haaland 68, 81)
Ajax – Sporting 4-2 (Haller 8-11m, Antony 42, Neres 58, Berghuis 62 / Nuno Santos 22, Tabata 78)

Ajax 6 6 0 0 20-5 18
Sporting 6 3 0 3 14-12 9
Borussia (D) 6 3 0 3 10-11 9
Bešiktaš 6 0 0 6 3-19 0