Druga liga rukometašica

Rukometašice Zameta projurile i kroz Karlovac, Murvica pala u napetom finišu

Opatijke poražene u Labinu

KARLOVAC – ZAMET 23:34

KARLOVAC  Utakmica 8. kola Druge lige rukometašica – zapad: Karlovac – Zamet 22:34 (6:15). Dvorana mladosti. Suci Belošević (Dubrava Vrbovečka), Erceg (Bjelovar).

KARLOVAC: Ištvanić, Stepić 6 (2), Peretić 1, Kusanić, Razumić 2, Rajčić, Kučinić 1, Devčić, Perković, Krznarić 1, Skočibušić, Čović 2, Medved 2, Jurišić, Keča, Benić.

ZAMET: Mraković, Troskot, Perčić-Bahtiri, Blažić 1, Mršić 4, Nekić 1, Tabar 2, Mikolić 5, Pleše 1, Možetić, Stanić 7, Visković 2, Đuzel, Svast 2, Masnić 9 (3), Strukar.

Sedmerci: Karlovac 2 (3), Zamet 3 (3). Isključenja: Karlovac 10, Zamet 14 minuta.

Nastavlja se pobjednički drugoligaški marš rukometašica Zameta, riječke igračice su u Karlovcu dokazale zbog čega je ekipa dugogodišnjeg zapaženog rukometaša, a onda i trenera Drage Žiljka prvi izbor za povratak u hrvatsku rukometnu elitu.

Riječanke obrani Karlovca nisu dale baš mnogo predaha. Epilog svega je bio već osmi pun pogodak ove sezone, ostvaren je itekako uvjerljivom prezentacijom. Silvija Masnić je bila »vruće ruke«, dala je čak devet golova, prva pratilja među Riječankama bila je, sa sedam golova, Iva Stanić. Nema se što reći o utakmici kada su gošće za samo 11 minuta povele čak 8:0, prvi gol primile su nadomak sredine poluvremena, što je bilo više no dovoljno da se Karlovcu razbiju bilo kakve iluzije o iznenađenju.

RUDAR – LIBURNIJA OPATIJA 34:22

LABIN Utakmica 8. kola: Rudar – Liburnija Opatija 34:22 (16:11). Dvorana »Franko Mileta«. Suci: Pešutić (Matulji), Prpić (Kostrena).

RUDAR: Kamenar, Zenković 3, Franković 2, Basanić 1, Vrkljan 7, Zahtila 6 (1), Vrkić 2, Belušić 3, Vretenar, Nose 2, Jukopila 1, Pavić, Mileta 5 (1), Malić 2 (1). Bonić.

LIBURNIJA OPATIJA: Markov, Vlaše,Mihočka 1, Hunčak 3, Šegota, Hontić, Kovačević, Stakorić 12 (3), Perić, Mihalić 1, Tipura 1, Budimir 1, Vukajlović 2, Vlahović 1, Sabalić.

Isključenja: Rudar 4, Liburnija Opatija 2. Sedmerci: Rudar 5 (4), Liburnija Opatija 4 (3).

Opatijke su u Labinu pružale otpor do sredine poluvremena kada je bilo 7:7 pogotkom Strefani Stakorić, koja je do kraja dala više od polovice gostujućih pogodaka. Nakon toga utakmica je postajala sve više jednosmjerna. Labinske pretendentkinje za vrh su počele odmicati.

MURVICA – SAMOBOR  28:29

CRIKVENICA Utakmica 8. kola: Murvica – Samobor 28:29 (12:10). Dvorana u Crikvenici. Suci: Capan, Podgorščak (Jastrebarsko).

MURVICA: Leverić, Ljubanović, Maja Pešut, Deželin, Jelenović 8 (1), Kutija, Skorić 6 (2), Mandekić, Tomić, Rajković 4, Debelić 3, Marta Pešut, Lončarić 2, Matea Pešut 1, Runtas 4, Cakaj.

SAMOBOR: Belanić 6, Rođak, Brakus 7, Švigač, Sambolec, N. Kovač 2, Budan, Kozlovec 11 (2), Katanec 1, Kanceljak 2, Matijašić, E. Kovač, Brdarić, Husnjak.

Isključenja: Murvica 10, Samobor. Sedmerci: Murvica 3(3), Samobor.

Dramatičan, hičkokovski finiš ostavio je praznih ruku domaću Murvicu, kojoj je jedan bod izletio doslovno u posljednjim sekundama. Dora Rajković u 58. minuti donijela im je vodstvo 28:27. To je, međutim, bio početak kraja. Bivše prvoligašice više nisu našle put do mreže, a osam sekundi prije kraja nezaustavljiva Maja Kozlovec je pogodila pobjedu Samobora 29:28.

Poredak: Zamet 16, Rudar 12, Lokomotiva II i Ivanić 10, Liburnija Opatija 9, Samobor 8, Udarnik 5, Murvica i Senia 4, Karlovac i Zaprešić 2.